Tata Bojs priniesli do Košíc pravý český uragán

Košická Tabačka už zažila v rámci alternatívnej scény všeličo. Hrali tu veľké mená i úplne neznámi umelci. Do prvej kategórie môžeme v rámci česko-slovenského hudobného priestoru bez pochýb zaradiť kapelu Tata Bojs, ktorá v sobotu (23.11.) ukázala, prečo patrí medzi najúspešnejšie české skupiny.

Tata Bojs sú na scéne už 31 rokov a svojím originálnym a svojským štýlom si získali množstvo fanúšikov. Do Košíc zavítali v obvyklej zostave a predstavili to najlepšie z deviatich doteraz vydaných štúdiových albumov. Štvorica hudobníkov z pražskej Hanspaulky zahrala zmes popu a rocku, miešaného s tanečnou rytmikou, samplami a vesmírnymi podmazmi. Frontman Milan Cais svojim nezameniteľným hlasom odspieval hity ako FilmářskáAttention aux hommesOpakování, či Radioamatér.

Stabilným sparing partnerom mu bol spoluzakladateľ kapely a basgitarista Marek Huňát, prezývaný Mardoša. Kapelu na pódiu doplňajú Jiří Hradil na klávesoch a Vladimír Bár na gitare, piatym členom je producent a zvukár Dušan Neuwerth. Muzikanti predviedli dobrú šou s kvalitnými muzikantskými výkonmi a silným emotívnym nábojom. Bolo jednoznačne vidieť, že ich muzika baví a majú z nej radosť. A túto náladu preniesli aj na publikum. I keď sála nebola vypredaná, odhadom cca. 150 ľudí zažilo kvalitný hudobný večer. V rýchlom tempe zaznelo 17 pesničiek, po ktorých si diváci vytlieskali prídavok. A keďže hudobníci majú svojich fanúšikov radi, pridali hneď tri skladby, čím sa koncert natiahol na dve hodiny dobrej zábavy.

Setlist košického koncertu Tata Bojs: 

1. Být či nebýt
2. Opakování
3. Elišce 
4. Filmářská
5. Rádioamatér 
6. Sonda 
7. Gastronaut 
8. Papírovka 
9. Usínací 
10. Šťastnejší 
11. Jednotka času 
12. S ní  
13. Kamarádky 
14. Stěhovací písnička 
15. Ztraceni v překladu 
16. Attention aux hommes 
17. Pěšáci 

Prídavok: 

18. Antikvariát 
19. Světová 
20. Růžová armáda 

Autor: Laco Ontko
Ilustračné foto: Salim Issa

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu