Tom Parker, 2014
Zdroj: Profimedia

Zomrel Tom Parker. Spevák skupiny The Wanted mal nádor na mozgu

Spevák britsko-írskej chlapčenskej skupiny The Wanted prehral svoj boj s rakovinou. Tridsaťtriročný Tom Parker bojoval s rakovinou od roku 2020, kedy mu bolo diagnostikované terminálne štádium nádoru na mozgu. Neoperovateľný glioblastóm spôsobil predčasnú smrť mladého hudobníka.


"Bol naším bratom, slová nemôžu vyjadriť smútok, ktorý cítime. Stále a navždy v našich srdciach," napísali na adresu speváka členovia skupiny The Wanted. "Naše srdcia sú zlomené," vyjadrila na Instagrame smútok zo straty manžela a otca svojich dvoch malých detí spevákova manželka Kelsey Hardwick. "Tom bol stredobodom nášho sveta a nevieme si predstaviť život bez jeho nákazlivého úsmevu a energickej prítomnosti," dodala. 


Popový spevák hovoril o svojom ochorení od začiatku otvorene. V roku 2021 natočil epizódu pre televíznu sériu Stand Up to Cancer, ktorá zachytila život jeho rodiny v čase, kedy podstupoval liečbu. Organizácia Stand Up to Cancer financuje výskum, ktorého cieľom je urýchľovať liečebné postupy pre pacientov s rakovinou.

Populárna chlapčenská skupina The Wanted vznikla v roku 2009. K jej najväčším hitom patria single All Time Low a Glad You Came, ktoré dosiahli prvé miesto v britskom singlovom rebríčku. Po päťročnej existencii sa kapela rozpadla, avšak v roku 2021 sa jej členovia znova spojili pri príležitosti koncertov, ktorými podporili organizáciu Stand Up To Cancer. V tom čase bol Parkerov zdravotný stav stabilný. Začiatkom tohto roka sa ale rapídne zhoršil a 30. marca spevák svojej chorobe podľahol.


Autorka: Miroslava Rabčanová (Zdroj: Bbc.com, Theguardian.com)

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu