Speváčka Mista vydáva svoj prvý album so slovenskými textami

Speváčka Soňa Šimorová alias Mista potešila svojich fanúšikov novým albumom Cesty života. Na albume sa nachádza deväť pôvodných skladieb plných emócií, ktoré každý z nás denne prežíva vo svojom živote a vo vzťahoch s ľuďmi, ktorí sú nám najbližší.

"Do textov skladieb som vložila témy, ktoré som sama prežila a nad ktorými sa často zamýšľam, ako napríklad komplikovanosť vzťahov alebo hľadanie pevných hodnôt v živote," hovorí Mista. Zaujímavosťou je, že až osem skladieb na albume má svoj vlastný videoklip s prepracovaným príbehom.

To bol tiež dôvod, prečo sa Mista s vydaním albumu neponáhľala a dala si záležať, aby každý príbeh vo videoklipe presne korešpondoval s témou textov, ktoré si sama píše. O réžiu videoklipov sa postaral režisér Tomáš Krejčí, ktorému Mista zverila spracovanie takmer všetkých svojich videoklipov a ktoré majú na Youtube už vyše 1,6 milióna zhliadnutí.


Hudbu k albumu Cesty života zložil český hudobný producent žijúci v Belgicku Stano Šimor, ktorý sa zároveň postaral aj o hudobnú produkciu a celkový nový zvuk speváčky. Šimor je známy ako skladateľ a producent úspešných comebackových albumov Karla Gotta a Heleny Vondráčkovej a spolupracoval aj s Martinou Schindlerovou či skupinou Lunetic.

Mista momentálne pripravuje k novému albumu koncertné turné, na ktoré vyrazí v prvej polovici budúceho roka. Termíny uverejní už čoskoro na svojom Facebooku, kde tiež pridáva svoje úvahy a postrehy zo života.


Redakciu Hudba.sk informoval manažment speváčky. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Petr Kozlík jr. 

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu