Jedna skladba, sedem verzií s hosťami. D-Fly predstavil multisingel Hold On

Tohtoročnú sériu spoluprác s talentovanými kolegyňami zakončil bratislavský raper D-Fly vo veľkom štýle. Po duetoch Ride s Carmel Paradise a Stay s Monikou Bagárovou predstavil minulý týždeň projekt Hold On, v ktorom mu hosťovali Veronika Strapková, Kristína Tran, Lea Danis či Fejbs.

Hold On je špecifickým hudobným počinom, na slovenskej hudobnej scéne nie veľmi tradičným. Ide totiž o multisingel. Ako vysvetľuje D-Fly, vlastným menom Denis Vlašič, po vydaní minuloročného debutového mixtapeového albumu Child of Blood Diamonds mal výrazne pozitívne reakcie z okolia a od fanúšikov práve na túto skladbu. Rozhodol sa preto, že singel opráši a vymyslí mu nový špeciálny hudobný príbeh.

"Podobné projekty sú bežné v zahraničí, to ma inšpirovalo. Spomenul som si na nedávny multisingel britského speváka a producenta Chrisa Cornera alias IAMX, ktorý vydal svoj singel Mile Deep Hollow v siedmich rôznych verziách resp. remixoch. Niečo podobné som chcel priniesť aj na našu scénu," vysvetľuje D-Fly. 


Z tohto nápadu napokon vzniklo sedem rôznych verzií singla Hold On, vydaných počas jediného týždňa od 25. novembra do 1. decembra. Postupne tak Denis vydal novú prerapovanú verziu singla, po ktorej do ďalších podôb pesničky prispeli speváčky Veronika Strapková, Kristína Tran, Lea Danis a Fejbs. D-Fly ponúkol tiež vlastnú akustickú prespievanú verziu piesne a poslednou je aj verzia, ktorú pripravili výhercovia súťaže, ktorú Denis pri tejto príležitosti vyhlásil.

"Chcel som ukázať, koľko rôznorodých podôb môže dostať jedna skladba, keď sa jej ujmú umelci z rôznych žánrov, z rôznych svetov s rôznym umeleckým cítením," vysvetľuje D-Fly. "Bolo naozaj zaujímavé pozorovať, ako sa skladba menila, keď sa k nej pripojili rôzni hostia, z ktorých každý ju videl inak, svojimi očami, resp. ušami. Rád by som sa touto cestou všetkým zúčastneným poďakoval za podporu tohto projektu. Vážim si ich čas, talent aj energiu, ktorú do toho vložili. Špeciálne poďakovanie patrí Adamovi Dilejovi, ktorý sa postaral o kompletne všetky vizuály k tomuto projektu," dodáva.


D-Fly vlastným menom Denis Vlašič sa narodil 23. júna 1997 v juhoafrickej Pretórii, no od troch rokov žije so svojimi slovenskými rodičmi v Bratislave. Vyrástol v hudobníckej rodine. V detstve sa začal venovať na profesionálnej úrovni športovej kariére a stal sa hokejistom v HOBA Bratislava, odkiaľ neskôr prestúpil do Slovana Bratislava.

Popri športe a štúdiu na športovom gymnáziu sa od šiestich rokov aktívne venoval hre na klavíri, spevu a od trinástich rokov aj písaniu vlastných textov, až sa napokon prepracoval k rapu. V roku 2018 vydal spomínaný debutový mixtape Child of the Blood Diamonds pod hlavičkou vydavateľstva Spirit Music. Okrem skladby Hold On z nahrávky zarezonoval aj singel Emily. Tento rok svoju diskografiu obohatil o single Ride (feat. Carmel Buckingham) a Stay (feat. Monika Bagárová), ktoré mu otvárajú cestu k mainstreamovejšiemu publiku.

Vypočujte si ďalšie verzie skladby Hold On:


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu