Pohoda on the Ground už zajtra po dvoch rokoch privíta fanúšikov na letisku Trenčín

Organizátori festivalu Pohoda už zajtra privítajú na letisku Trenčín prvých návštevníkov po dvoch rokoch. O jedenástej sa otvoria brány festivalov Pohoda on the Ground. Lístky sú stále dostupné a v prípade, že sa nevypredajú, budú sa dať kúpiť aj na mieste. Posledné vstupenky zostávajú na piatok a sobotu.

Ak sledujete sociálne siete festivalu Pohoda, tak už viete, že na letisku už stojí väčšina festivalových stavieb vrátane troch unikátnych kruhových pódií. Organizátori majú dobré správy od väčšiny umelcov a do Trenčína už dorazili britské kapely Dry CleaningWooze. Celý festivalový tím, ktorý je už na letisku, sa nevie dočkať, kedy dorazia prví návštevníci.

Na návštevníkov čaká festival s úplne odlišným rozložením, na aké sú zvyknutí pri veľkej Pohode. Všetky tri pódiá budú na betónovej ploche a stanovať sa bude priamo v srdci areálu.

Návštevnícke parkovisko festivalu Pohoda on the Ground bude tentokrát z opačnej strany ako zvyčajne. Bude sa teda nachádzať oproti miestu, kde na klasickej Pohode býva stanový tábor pre peších. Všetci návštevníci tak budú prichádzať v smere od Trenčína, resp. Nozdrkoviec. Do vyhľadávania v mapách treba zadať adresu Biskupická 58, 911 01, Trenčianske Biskupice, resp. si stačí pozrieť navigáciu na tomto linku.


Registrácia pre urýchlenie vstupu na festival

Pre čo najplynulejší príchod na festival je ideálne zaregistrovať sa vopred na stránke pohoda.vacuumlabs.com. Na vstupe (brány sa otvárajú každý deň o 11:00) to bude vyzerať nasledovne:

Ľudia z Vacuumlabs preveria, či ste registrovaní v systéme rychlotest-covid. Ak nie, budete sa môcť registrovať na mieste.

•  Ak ste zaočkovaní alebo ste prekonali Covid v uplynulých 180 dňoch, príde Vám SMS o aktivácii vstupenky.
•  Ak nie ste zaočkovaní (neprekonali ste Covid), idete na test. Po otestovaní počkáte cca. 15 minút na výsledok, ktorý príde formou SMS, pričom negatívny test automaticky aktivuje festivalovú vstupenku.

Program sa začína o 15:00, no v stánkoch a nápojových centrách sa bude dať občerstviť hneď po príchode do areálu. Program je prehľadne spracovaný v Timeline a viac sa o ňom návštevníci dočítajú v sekcii Artists či vo festivalovom magazíne, ktorý dostane každý návštevník pri vstupe zadarmo. Už v stredu si v ňom môžu prví z nich zotrieť mincou zoznam ďalších potvrdených mien Pohody 2022.

Festival sa končí každý deň o 10:00, kedy treba opustiť areál. Dobrou správou pre návštevníkov, ktorí si zakúpili vstupenky na viaceré dni je, že si nebudú musieť baliť stany. Nevyhnutná je však opakovaná registrácia.

Film o Pohode on the Ground natočia návštevníci

Výnimočným bude tento rok aj koncept dokumentu o "malej" Pohode. Organizátori vyzvali návštevníkov, aby robili to, čo je zväčša na festivaloch zakázané – vzali si kamery, foťáky, "Gopročky" alebo použili mobily a natočili svoje najsilnejšie zážitky z festivalu. Autorkou konceptu je režisérka Lucia Kašová, ktorá v posledných rokoch točí dokumenty o festivale Pohoda, vrátane filmu Orchester z krajiny ticha o prvom afganskom ženskom orchestri Zohra. Viac informácií o celom koncepte sa dočítate TU.

Pozrite si, ako sa zdvíhalo hlavné pódium Pohody on the Ground:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu Pohoda Anton Repka. Tlačovú správu sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu