Hry v DPOH ponúknu zaujímavých hostí a témy aj šou tria S Hudbou Vesmírnou

Existuje život na Marse? Obávajú sa hostia relácie Hry v DPOH globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám? Aj tieto témy bude moderátorka Zuzana Kovačič Hanzelová rozoberať s vedátorom Samuelom Kováčikom a mladou herečkou Andreou Sabovou v druhej časti novej online talkshow s podtitulom Je vesmír hrou náhody?.

V prvom diele novej diskusnej talkshow z dielne Bratislavského kultúrneho a informačného strediska s názvom Hry v DPOH sa moderátorka rozprávala o vzťahu k umeleckej výchove s herečkou Zuzanou Fialovou a riaditeľom festivalu Konvergencie - Jozefom Luptákom, ktorý bol zároveň hudobným hosťom.

Pozrite si záznam z premiérovej časti:

 

Herečka z MatFyzu a mladý popularizátor vedy

Druhá časť talkshow sa bude niesť v znamení prírodovedy, chémie, fyziky a matematiky. "Prírodné vedy si vyžadujú kvalitného učiteľa, vtedy budú pozitívne prijaté aj u žiakov," myslí si jeden z hostí, mladý a úspešný vedátor Samuel Kováčik, absolvent teoretickej fyziky na bratislavskej Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Samuel dnes pôsobí na výskumnom inštitúte v Dubline. Okrem vedeckej činnosti sa snaží spopularizovať a vysvetliť vedu laickej verejnosti, ale aj vyvracať hoaxy na sociálnych sieťach, ktorých je práve počas pandémie koronavírusu neúrekom. 

O vzťahu k prírodným vedám, ale aj o tom, ako sa zo študentky matematiky a deskriptívnej geometrie stala herečka, porozpráva sympatická Andrea Sabová. Nielen o globálnom otepľovaní zahrá hudobný hosť - kapela S Hudbou Vesmírnou.

"Nikdy som nemala bohvieaký vzťah k mnohým predmetom a teraz, ako dospelá, si hovorím, že možno by stačilo, aby mi niekto o fyzike prednášal s takým nadšením, ako o nej hovoria naši hostia," hovorí na margo prírodných vied Zuzana Kovačič Hanzelová, známa najmä z politických relácií. "Hry v DPOH ma veľmi zaujali. Je to formát, kde sa nikto s nikým neháda a so záujmom človek počúva príbehy zaujímavých ľudí," dodáva skúsená moderátorka. 

Príbeh Andrey Sabovej a Samuela Kováčika si môžete pozrieť v premiére talkshow Hry v DPOH v nedeľu 18. apríla o 19:00 online na Facebook stránkach Divadla P. O. Hviezdoslava, hlavného mesta Bratislava a mediálneho partnera - Denníka N.

Projekt môžete podporiť dobrovoľným vstupným na Predpredaj.sk.

Hry v DPOH, druhý diel

Zdroj: PR článok (Hudba.sk edit)
Foto: DPOH / BKIS

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu