Štefan Štec s kapelou Fajta idú na turné! Zahrajú hity aj unikátne novinky

Štefan Štec a jeho skupina Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi alebp Oj, Maryčko na Vás, ale aj jedinečná rusínska verzia skladby Jany Kirschner Láska neumiera alebo novinka, ktorú Štefan spieva s Petrom Bičom.

Po tom, ako pandémia riadne skomplikovala plány celej umeleckej obci, sa konečne hudobníci opatrne tešia na leto. Aj Štefan Štec a jeho Fajta sa rozhodli pre koncerty pod holým nebom, ktoré majú výnimočnú atmosféru a zároveň predstavujú najmenšie epidemiologické riziko. Fanúšikovia sa môžu tešiť na vystúpenia na nádvoriach hradov, v amfiteátroch či v záhradách.

"Živé hranie mi veľmi chýbalo. Ale keďže počas koncertov mi zas chýba rodina, snažil som sa pandémiu využiť a venovať sa mojim najbližším. Teraz sa už zase neviem dočkať koncertovania. Poviem pravdu, že je mi úplne jedno, kde budeme hrať. Chcel by som si zaspievať od najmenšej dedinky po veľké mestá, všade tam, kde majú radi našu tvorbu!" netají veľkú radosť z návratu na pódiá Štefan Štec.

V rámci letného turné navštívi s kapelou Fajta šesť slovenských miest - Košice, Kežmarok, Trnavu, Banskú Štiavnicu, Hlohovec a Trenčín. Vstupenky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

"Budeme pokračovať v tom, čo sme rozbehli, no pre pandémiu nedokončili. Stále chceme hrať hlavne skladby z nášho ostatného CD, no pripravujeme aj nové piesne. Plánujeme napríklad zaradiť rusínsku verziu skladby Láska neumiera od Jany Kirschner. Tiež sa teším, že čoskoro vyjde staronová skladba v spolupráci s Petrom Bičom," dodáva Štefan Štec. 

Štefan Štec & Fajta - Letné koncerty 2021:

23. 7. - Košice, Park Kunsthalle
1. 8. - Kežmarok, Nádvorie kežmarského hradu
6. 8. - Trnava, Nádvorie
21. 8. - Banská Štiavnica, Amfiteáter
29. 8. - Hlohovec, Amfiteáter Pánska záhrada
10. 9. - Trenčín, Amfiteáter Trenčiansky hrad (spolu s kapelou Peter Bič Project)

Vstupenky:  


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Michal Zahornacký

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu