Na bratislavskej RnB & Hip Hop Night vystúpi aj Vladimir 518

Jeden z najlepších a najdlhšie pôsobiacich českých raperov Vladimir 518 sa v apríli vráti na Slovensko. Člen legendárnej pražskej formácie PSH prijal pozvanie na bratislavskú RnB & Hip Hop Night, ktorá sa uskutoční už túto stredu 11. apríla v Majestic Music Clube. Predstaví sa s kapelou Finally slovenského jazzmana Eugena Botoša.

"Od detstva ma sprevádza neortodoxný prístup k hudbe. Napriek tomu, že chápem, že čisto definovaná žánrová muzika má svoje kúzlo, milujem prekračovanie hraníc a experimentovanie. Hudba je vo finále jednoducho len jedna a moje prepojenie s Eugenom Botošom a Finally je toho dôkazom. Moc si to užívam," odkázal Vladimir 518 slovenskému publiku.  

39-ročný raper, vlastným menom Vladimír Brož, je jednou z najuznávanejších osobností českej rapovej scény. Na hudobnej scéne pôsobí ako člen skupiny Peneři strýčka Homeboye (PSH), ale aj sólove či ako hosť v ďalších projektoch. Je zakladateľom a vodcovskou osobnosťou labelu BiggBoss. Okrem hudby je známy tiež ako spoluautor kníh o mestských subkultúrach (Kmeny a Kmeny 0), komiksový výtvarník či autor scénografií a ilustrácií, ale aj ako výrazná osobnosť graffiti scény.


Od roku 2001 do súčasnosti vydal osem albumov (vrátane mixtejpových projektov), jeho zatiaľ poslednou štúdiovkou je ULTRA! ULTRA! (2017). V lete minulého roka ju predstavil v bratislavskom Nu Spirit Cluve a pre jeho fanúšikov na Slovensku to bola jedna z posledných možností vidieť u nás jeho šou. Tento týždeň sa vráti ako jedna z hviezd prvého ročníka RnB & Hip Hop Night, nového hudobného festivalu, ktorý v uplynulom týždni absolvoval svoju českú časť v Prahe, Ostrave a Brne.

"České publikum na Vladimira 518 reagovalo tak nadšene a všetci spoločne sme vytvorili takú výbornú partiu, že sme sa rozhodli Vladimira pozvať aj na najväčší z koncertov slovenskej časti turné RnB & Hip Hop Night - v bratislavskom MMC. Naše pozvanie prijal, z čoho máme veľkú radosť. Predstaví sa v približne polhodinovom sete a zahrá všetky svoje najväčšie hity. V originálnych aranžmánoch ho bude sprevádzať live band Finally Eugena Botoša," teší sa z nového prírastku v slovenskom line-upe organizátor festivalu Patrik JedličkaBrothers Music Agency.


RnB & Hip Hop Night počas svojho prvého ročníka zavíta v rámci Slovenska do troch miest - okrem Bratislavy (11.4.) aj do Košíc (13.4.) a Piešťan (14.4.). Spoločným menovateľom všetkých troch slovenských koncertov je uznávaný slovenský hudobník Eugen Botoš so skupinou Finally, ktorá sa postará o hudobný support všetkých účinkujúcich počas celého turné. Na všetkých troch slovenských koncertoch sa predstaví tiež exkluzívny hudobný hosť z USA, vynikajúca R&B speváčka Angela Johnson, ktorá nahrala niekoľko skladieb na album Eugena Botoša Final Definition. Ten bude na bratislavskom koncerte RnB & Hip Hop Night slávnostne pokrstený.

V bratislavskom Majestic Music Clube sa ako hostia predstavia aj Celeste BuckinghamVladis, v košickom GES Clube Vladis a rómsky hudobný virtuóz Alexander "Šani" Sási. Na všetkých troch koncertoch sa tiež predstaví nový český hudobný objav, mladá speváčka Christinne.

Autorom myšlienky a organizátorom podujatia je producent
Patrik Jedlička a česká agentúra Brothers Music Agency, ktorá RnB & Hip Hop Night vytvorila ako dlhodobý koncept. Pod týmto označením chce v pravidelných intervaloch realizovať koncerty v Čechách i na Slovensku so zaujímavými hosťami z celého sveta, ktorí na jednom pódiu v jediný večer spoja viacero rôznych žánrov.

Program jarnej RnB & Hip Hop Night Tour 2018:

11. apríl - Bratislava, Majestic Music Club
Angela Johnson 
Eugen Botos: Finally 
Vladimir 518 

Vladis 
Celeste Buckingham 
Christinne 

13. apríl - Košice, GES Club
Angela Johnson 
Eugen Botos: Finally 
Vladis 
Šani Sási 
Christinne 

14. apríl - Piešťany, Elektrárňa
Angela Johnson 
Eugen Botos: Finally 
Christinne 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Red Bull

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu