podcast Neviditeľní
Zdroj: PR Neviditeľní

Počas pandémie boli neviditeľní, dnes sú opäť na pódiách

Ela Tolstova, Šimon Švidraň, Zuzana Mikulcová či Nora Ibsenová. Tak ako stovky ďalších talentov slovenskej hudobnej scény, aj oni čelili počas uplynulých dvoch rokov veľkej neistote. O tom, ako dopady pandémie na oblasť kultúry ovplyvnili ich životy, sa spolu s ďalšími hosťami rozrozprávali v novej sérii podcastu Neviditeľní, ktorý odštartoval práve počas pandémie.

"Druhá séria je oproti tej prvej obsahovo odlišná. Namiesto zástupcov jednotlivých odvetví kultúrneho a kreatívneho priemyslu dostali priestor výhradne hudobníčky a hudobníci. Talentovaní ľudia, ktorí toho majú ešte veľa pred sebou – no pandémia im na dlhý čas prekazila plány," prezradil o pokračovaní podcastu Neviditeľní jeho tvorca Lukáš Turiak, ktorý je sám hudobníkom (pôsobil v už nefungujúcej kapele Bod Omylu) a organizátorom (festival Žilina žije).

So svojimi hosťami Lukáš vedie rozhovory v odľahčenom duchu. Divák sa z nich dozvie veľa o tom, ako vlastne mladí umelci fungujú a čo všetko stojí za ich progresom. Každá z desiatich epizód druhej série predstavuje inú osobnosť slovenskej hudobnej scény – viac či menej známu. Jednou z nich je aj spevák, textár a skladateľ Filip Jánošík Lehotský, líder projektu Filip Jánošík a hotoví umelci. "Páči sa mi, že Lukáš išiel do hĺbky. Vytiahol zo mňa, aké je finančne náročné ťahať kapelu, prečo sa to vôbec oplatí robiť, ako textujem a prečo spievam napriek presvedčeniu, že to neviem," zhodnotil podcast.

Okrem už spomenutých hostí pozvanie prijali aj Tomáš Billik, známy ako pesničkár Matej Tále a líder recesistickej kapely Marhule, producent a skladateľ Ľubomír Mazák, frontman skupiny Ironic Modern World Oto Paluš, spevák a skladateľ Domi Stoff z kapely King Shaolin a gitarista skupiny Zoči Voči Juraj Štefánik.

Všetkých desať približne polhodinových rozhovorov si môžete pozrieť na Youtube kanáli Neviditeľní alebo si podcast vypočujte v podcastových aplikáciách, kde nájdete aj prvú sériu podcastu.

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Lukáš Turiak. Správu sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu