Zdroj: Lukáš Matoušek

Kapela Mirai potešila na Valentína fanúšikov videoklipom Vedle tebe usínám

Jedna z najpopulárnejších českých kapiel súčasnosti Mirai prichádza na sviatok zamilovaných s novým videoklipom k piesni Vedle tebe usínám z albumu Maneki Neko (2021), do ktorého obsadila viacero známych tvárí. Popri frontmanovi Miraiovi Navrátilovi v ňom účinkuje napríklad Lucie Borhyová, Pokáč, Eva Burešová, Jan Cina alebo youtuber Karel "Kovy" Kovář.

"Vedle tebe usínám a jako první ráno vidím tvý kruhy pod očima. Nevnímám jak ubíhá nám spolu ten čas." Tak znie jeden z najviac nákazlivých refrénov nového albumu Maneki Neko od kapely Mirai, ktorá minulý rok získala cenu popularity Český slávik v kategórii Kapela roka. "Netrúfam si povedať, že to bude hit, ale máme pocit, že refrén je naozaj chytľavý. Určite by som si to prial, no čím som starší, tým viac viem, že nič neviem," povedal o piesni Mirai Navrátil.

Pesnička sa ako štvrtá v poradí z albumu dočkala svojho vizuálu, opäť z dielne dvorného videomakera kapely Ondřeja Kudyna. Väčšinu videoklipu tvoria zábery na speváka v posteli, kde sa vedľa neho strieda celý rad známych tvárí – priateľov nielen z hudobnej scény.

"Doteraz sme nestavali naše klipy na známych tvárach, ale teraz nám prišlo, že to dáva zmysel a nie je to prvoplánové. Väčšina z nich sú kamaráti alebo aspoň spriaznení známi," približuje Navrátil, vedľa ktorého vo videoklipe zaspáva okrem vyššie spomenutých aj tenistka Andrea Hlaváčková, raperka Sharlotta, herečka Anna Kadeřávková, moderátorka Iva Kubelková alebo herec a Miraiov parťák zo StarDance, Zdeněk Godla.


Spolu s videoklipom, ktorý kapela na svojom Youtube kanáli odpremiérovala 14. februára o 8:00, zároveň oznámila termín druhého koncertu v najväčšej českej koncertnej hale, pražskej O2 aréne. Rádiový refrén piesne Vedle tebe usínám zaznie spolu s ďalšími hitmi kapely Mirai v pražskej O2 aréne hneď dvakrát – 15. septembra a 13. októbra 2022.

"Máme z toho obrovský rešpekt, ale posledné týždne v podstate neustále vysvetľujeme ľuďom, že je hala plná a nemám im čo ponúknuť. Vzhľadom na to, že koncert je ešte ďaleko, tak sme si povedali, že to riskneme a spravíme druhý. Keď tak predáme gate, ale urobíme si poriadnu párty v poloprázdnej hale, kde pozveme všetkých našich kamošov," vraví s úsmevom Mirai Navrátil. 
Podľa jeho slov fanúšikovia uvidia "to najlepšie, čo kapela Mirai dokáže s najväčšou a najdrahšou technikou, ktorú doposiaľ mala k dispozícii".   


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Lukáš Matoušek

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu