Kapela landless vydala atmosférický a melodický debutový album Mirrors

Žilinská kapela landless vydala 10. septembra debutový album Mirrors, na ktorom sa nachádza deväť piesní, pričom počas prebiehajúceho roka vydala kapela štyri z nich ako single spolu s videoklipmi. Súčasne spolu s albumom pustili landless do sveta piaty videoklip ku skladbe Heavy, ktorý sa natáčal v priestoroch neo-gotického kaštieľa v Galante.

Kapela od svojho posledného EP Moonflower z roku 2019 zmenila svoj zvuk, kľúčovými sa pre ňu stali atmosférickosť a melodická rozmanitosť. Na svoje "core-ové" korene však pri tvorbe nahrávky nezanevrela. Kapela celkovo hodnotí svoju novinku ako žánrovo pestrú.

"Počas tohto šialeného, takmer dvojročného obdobia sme sa s chalanmi snažili napísať a nahrať album, ktorý by bol dospelejší a ktorý by reflektoval naše pocity a názory, ale rovnako aj život každého z nás. Pri písaní skladieb sme sa zamerali najmä na emocionálnu dynamickosť a diverzitu. Chceme, aby sa v našich textoch a hudbe našiel takmer každý," hovorí o albumovej novinke spevák a frontman kapely, Laci Mikoláš.


Na nahrávke vypomohli aj dvaja hostia. V skladbe Revive je to Jay Kučera, spevák známych pražských Skywalker a v skladbe Falling Apart zahosťoval Martin Čupka, spevák česko-slovenskej kapely John Wolfhooker. Kapela začala album Mirrors nahrávať postupne ešte počas minulého roka v štúdiu u bubeníka už spomínanej českej kapely Skywalker Damiána Kučeru, niektoré gitarové party boli nahrané u slovenského gitaristu Braňa Bajaka v Žiline. O finálny zvuk nahrávky sa postaral Švéd Ludvig Ottosson zo Silver Sun Studios.

landless je slovenská štvorčlenná kapela fungujúca od roku 2014. Predchádzajúce hudobné počiny kapely zahŕňajú EP nahrávky Bluemist (2015) a Moonflower (2019). Kapela mala počas prvých piatich rokov svojho fungovania možnosť zahrať si na niekoľkých významných hudobných festivaloch na Slovensku a v Českej republike, ako sú Rock for People, Pohoda Festival alebo Mighty Sounds. Na klubových a festivalových pódiách sa Landless predstavili po boku skúsenejších a na metalcore/hardcore scéne známych skupín ako Emmure, Kingdom of Giants, Betraying the Martyrs, Our Last Night alebo Landmvrks.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely landless. Text správy sme doplnili a upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu