Bulp, The Ills aj Máliková: Vypočujte si unikátnu kompiláciu našej hudobnej scény

Oceňovaná kompilácia Ostrov hudby je niekoľko dní pred vydaním svojho druhého ročníka a nachádza sa v poslednej fáze crowdfundingovej kampane. Oficiálny dátum vydania je naplánovaný na predvianočný termín 22. decembra, ale už teraz sa dá Ostrov hudby 2 vypočuť v celej dĺžke.

Hlavná myšlienka kompilácie Ostrov hudby tkvie v podpore vzájomnej spolupráce a propagácie slovenskej nezávislej hudobnej. Kompilácia prepája niekoľkých rešpektovaných domácich vydavateľov, zviditeľňuje známe aj nové tváre slovenskej hudobnej scény a vytvára zaujímavú hudobnú vzorku pre domácich poslucháčov aj zahraničie. Celý tracklist aj s možnosťou vypočutia osemnástích skladieb od interpretov ako The Ills, Katarína Máliková, Stroon, Petijee, nvmeri či Bulp, nájdete na stránke musicexport.sk.

O dramaturgiu sa aj tento rok postarali hudobné značky Gergaz, Deadred Records, ajlavmjuzik, Slnko Records, LALA Slovak Music Export a Real Something. Premiérovo sa na kompilácii ocitli aj zástupcovia vydavateľstiev Real Music House a Exitab.

Okrem digitálu bude aj CD a turné

Pozitívnou správou je, že tento rok vyjde Ostrov hudby okrem digitálnej verzie aj na CD. Na jeho výrobu sa poskladalo už viac ako 100 prispievateľov a crowdfundingová kampaň aj naďalej beží na portáli StartLab. Potenciálni záujemcovia si okrem CD nosiča môžu predobjednať digitálnu verziu kompilácie, tričká s ilustrovaným dizajnom, vstupenky na koncerty Ostrov hudby Tour 2018, prípadne výjazd na najväčší európsky showcase festival Eurosonic Noorderslag.

"Je skvelé, že toľko ľudí podporilo kúpou tejto kompilácie slovenskú hudbu. Aj takto vnímam význam súčasného fanúšikovstva a vyspelých poslucháčov. Je super, že projekt Ostrov hudby už nie je len o kompilácii, ale aj o aktívnom zapojení komunity fanúšikov do crowdfundingových aktivít, fyzickom nosiči, diskusnej a koncertnej tour a videodokumente. Veľmi si želám, aby tento projekt rástol každý rok a nestratil nikdy na význame spájania a reálnej podpory," teší sa iniciátor celej myšlienky Ostrova Richard Čermák, ktorý za svoj nápad minulý rok získal aj cenu Radio_Head Awards za prínos do hudby.

Známy je už aj program koncertov avizovaného turné. V každom meste vystúpi vždy iná dvojica účinkujúcich z Ostrova hudby 2.   

26. 1. 2018 - Banská Bystrica, Záhrada (Petijee & Space Cats + Satin Lead)
27. 1. 2018 - Prešov, Wave (Bulp + Purist)
8. 2. 2018 - Bratislava, Nová Cvernovka (The Ills + Katarína Máliková)
16.2. 2018 - Zárečie, Stanica (Autumnist + Stroon)

K tomu všetkému je v príprave aj dokument Ostrov hudby mapujúci slovenskú hudobnú scénu. Cieľovou skupinou majú byť najmä zahraniční diváci, promotéri a vydavatelia, preto bude celý v angličtine a s mnohými zahraničnými hosťami. Tím okolo tohto projektu opäť skladá Richard Čermák, ktorý si na režisérsku stoličku pozval talentovanú Martinu Slovákovú. Hotový by mohol byť koncom roka 2018.


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Alexander Čerevka.

Foto: artwork / Matúš Hnát

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu