Po ôsmich rokoch sa do Majestic Music Clubu vracia industriálna smršť Laibach

Slovinská kapela Laibach príde kázať do Bratislavy. Do Majestic Music Clubu dorazí 22. marca, aby predstavila svoju ostatnú nahrávku Also Sprach Zarathustra. Fanúšikovia môžu očakávať minimalistickú a neprístupnú avantgardu v mene temnej elektroniky. Popri novinkách nebudú chýbať staršie klasiky skupiny.

Skupina Laibach vznikla v roku 1980 v mestečku Trbovlje v Slovinsku. Po piatich rokoch bojov s totalitnou cenzúrou vo svojej domovine, ktoré vyústili do zákazu činnosti kapely na celom území vtedajšej Juhoslávie, sa dočkala vydavateľskej slobody v zahraničí. V roku 1985 im v Hamburgu vyšiel album Rekapitulacija 1980-1984 a o rok na to v Anglicku nahrávka Nova Akropola. Skutočný prelom však predstavovalo až CD Opus dei z roku 1987.Nadviazala naň ďalšia zásadná platňa Sympathy For The Devil (1990), s ktorou kapela absolvovala rozsiahle turné po Európe a Spojených štátoch.

Svojská kapela naposledy navštívila Slovensko pri príležitosti 30. výročia svojej existencie počas niekoľkých špeciálnych vystúpení v Európe v rámci turné Laibach Revisited. Vtedy okrem hlavného mesta navštívila aj Košice. Na pultoch sa objavil aj rovnomenný dvojalbum, remaster eponymného debutu, ktorý je doplnený o bonusové nahrávky a výber skladieb z rokov 1980 - 1986 v nových aranžmánoch.


Redakciu Hudba.sk informoval Radek Pavlovič z agentúry Obscure Promotion.

Foto: PR

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu