Znejú ako Red Hot Chili Peppers a sú z Košíc. Skupina Ally predstavila nový klip

Slovo Ally v angličtine neznamená len priateľ alebo spojenec, ale volá sa tak aj celkom nová skupina založená štvoricou muzikantov z Košíc a Prešova. Toto kvarteto tvoria spevák Gogo, basgitarista Springo, gitarista Andy a bubeník Dušky.

"Ally je o hudbe a priateľstve a to je presne to, čo sme vždy chceli. Hráme hudbu, ktorá nás baví a napĺňa. Vychádzame z podobnej hudby na akej sme vyrástli, a ktorá nás neopísateľným spôsobom ovplyvnila a zároveň inšpirovala," vraví Gogo.

Novú pieseň Puppet natočili s hudobníkom a producentom Martinom Migašom v jeho prešovskom štúdiu Umpax. "Puppet znamená bábka, inými slovami zmanipulovaný človek. Reflektuje náš vnútorný pocit a náš pohľad na to, čo sa deje v tomto svete. Gitary nám nahral Ľubo Petruška z Chiki Liki tu - a za čo sme mu nesmierne vďační. Ľubo svojou hrou doplnil chýbajúci kúsok mozaiky a vytvoril tak dokonalý obraz toho, čo sme tým chceli povedať. Na bicích v nej hrá Stano Geci z Bardejova. Naša veľká vďaka patrí aj Tomášovi Lazorikovi, dvornému fotografovi za nádherné fotky," prezradil o novinke spevák formácie.

Klip ku skladbe Puppet mal svoju premiéru v stredu 13. decembra a kapela ho nakrútila s Lacom Rychtárikom. Táto etapa sa dá považovať za štart Ally, pretože už v januári sa táto partička opäť zavrie do štúdia a pripraví ďalšie piesne a tie postupne skompletizuje do albumu.


Kedy sa môžu fanúšikovia tešiť na CD a turné? "Nebudeme si dávať žiadne deadline, záväzné termíny. Nestaviame si žiadne vzdušné zámky, sme realisti. Ally je celé plné očakávaní a prekvapení. Pre nás i fanúšikov," hovorí Gogo, ktorý nesľubuje viac, ako môže splniť.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Natália Novotná.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu