Na otvorení bratislavského koncertného leta aj 7krát3, Luvver či Bratři live

Už budúci týždeň si fanúšikovia živej hudby prídu na svoje na sérii podujatí, ktoré od 23. do 30. júna otvoria koncertné leto v Bratislave. Okrem už avizovanej kapely Ľudové Mladistvá v Novej Cvernovke (+ trio Treetop) a českého producenta Floexa v MMC (s predkapelou Kvaskova) sa môžete tešiť aj na dalšie tri akcie. Všetky majú spoločné to, že sa budú konať na Sundecku na Dunaji.

Hneď úvod bude veľmi silný. Do Bratislavy totiž v stredu 23. júna zavíta česká senzácia Štěpán Hebík alias 7krát3, ktorý sa u nás dostal do povedomia najmä hitom Tygrovanej sprej. V nej hosťoval legendárny Jiří Korn a za zmienku stojí aj videoklip, ktorý už siaha k pol miliónu prehratiam na Youtube.

Vkusný mix popu a R&B si veľmi skoro všimol label Bigg Boss, na ktorom vydal debutové EP s názvom I. Možno aj vďaka nemu má 7krát3 na konte spolupráce s takými menami hip-hopovej scény ako PSH (skladba Boh dal Love) či Rytmus (najnovší singel Bleju Vibe, ktorý predstavili aj v rámci udeľovania cien Anděl). 


Českého hudobníka na Sundecku doplní minuloročný objav z našich končín - Toello. Ten svoju tvorbu úsmevne označuje ako "pop, ktorý počúvajú nepopulárni ľudia". Žánrovo ide o zmes hip-hopu, alternatívy, rocku a popu. Jeho angličtinu zasadenú do silných groovov a chytľavých melódií môžete poznať najmä z vysielania Rádia_FM. Hity ako I Follow, Bats & Butterflies alebo Red Light, ktoré určite zaznejú aj na Dunaji. 

Prečítajte si tiež: Ľudové Mladistvá, Floex či Kvaskova otvoria bratislavské koncertné leto


Z iného súdka bude večer v utorok 29. júna, ktorý bude patriť najmä elektronickej hudbe. O jeho vrchol sa postarajú českí Bratři, teda bratia Jiří a Ondrej Veselí s ich originálnym mixom techna a ambientu vytváranom na analógových a modulárnych syntetizátoroch so živými bicími. Bratři majú za sebou vystúpenie na Colours of Ostrava, predskakovali pred Jonom Hopkinsom v Prahe a to, že ich úspech nie je len lokálnou záležitosťou, dokazuje napr. aj to, že na showcase festivale Tallinn Music Week bolo ich vystúpenie vybrané medzi 10 najlepších.


Počas rovnakého večera sa k slovu dostanú aj lokálni dídžeji WhitheDjoker a ako live act domáci Blame Your Genes. Tento sólový elektronický projekt Lukáša Zdurienčíka z indie-popovej skupiny Elections In The Deaftown zahrá na strunu vyznávačom rovných aj zlomených beatov. Zaznieť by mali jeho najväčšie hity My KingdomIcarus, ale aj aktuálny singel Actions, ku ktorému v máji zverejnil videoklip.


Sériu s názvom Otvárame leto, ktorú majú na svedomí promotéri združení pod značkou Dobrý výber, ukončí v stredu 30. júna na Sundecku svojím koncertom skupina Luvver. Pokračovatelia kapely Fresh Out Of The Bus predstavia svoj dlho očakávaný debutový album, ktorý stále nevyšiel. Ale ak raz skutočne vyjde, bude to rozhodne crydance/postpop s ambíciou zaujať aj mimo Slovenska. Nitriansku kapelu doplní v posledných hodinách júna ostravský elektronický projekt Phil Lemon.


Kapacita vystúpení bude vzhľadom na miesta konania a pandemické opatrenia obmedzená, lístky preto kupujte v predstihu. Zároveň platí, že ich cena bude postupne rásť. Aktuálne informácie nájdete na Facebook eventoch a sociálnych sieťach Dobrého výberu. Podujatia z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA.   

Dobrý výber: Otvárame leto 2021:

23. júna (streda): 7krát3 (CZ) + Toello - Sundeck, Bratislava - FB event
24. júna (štvrtok): Ľudové Mladistvá + Treetop (CZ) - Nová Cvernovka, Bratislava - FB event
28. júna (pondelok): Floex (CZ) + Kvaskova - MMC), Bratislava - FB event
29. júna (utorok): Bratři (CZ) + Blame Your Genes, Whithe, Djoker - Sundeck, Bratislava - FB event
30. júna (streda): Luvver + Phil Lemon (CZ) - Sundeck, Bratislava - FB event
 
Informácie a vizuály redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Dobrého výberu Ján Papač. Tlačovú správu sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu