RTVS pripravuje skladbu k vianočnej rozprávke. Nahrávali ju aj rozhlasoví symfonici

V tichu je názov titulnej skladby tohtoročnej vianočnej rozprávky RTVS Čarovný kamienok. Tento týždeň ju so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu nahrávala známa folková speváčka Veronika Rabada.

"V pesničke V tichu je hlavným motívom ľudová pieseň, melódia je veľmi emotívna, ale zároveň chytľavá a príjemne sa počúva," prezradila o skladbe Veronika Rabada, ktorá naspievala skladbu so svojou kapelou a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. "Keď sme dostali ponuku nahrať skladbu so Symfonickým orchestrom SRo, ani na sekundu sme neváhali a začali sme pracovať na aranžmáne pre orchester," dodala.


Veroniku Rabada na spoluprácu oslovila režisérka Čarovného kamienka Kristína Hercegová. "Keď sme uvažovali koho osloviť na spoluprácu pri titulnej skladbe, Veronika bola naša prvá voľba. Myslím, že práve ona má v sebe tú poetiku a pochopenie pre tému rozprávky, pre prírodu. Kombinácia jej a Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu je vynikajúca. Obe strany majú rozprávkový potenciál, ktorý keď sa skĺbi, vznikne krásna skladba," prezradila režisérka rozprávky, ale aj videoklipu ku skladbe V tichu. Ten RTVS odpremiéruje spolu so skladbou už v novembri. Rozprávku Čarovný kamienok si diváci budú môcť pozrieť vo vysielaní RTVS na Štedrý deň.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová. Text správy sme upravili.
Foto: Milan Krupčík

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu