Skupina Hex sa vracia ku koreňom, vyrazí na klubové turné

Skupina Hex mieri do klubov. Chalani z kultovej kapely sa rozhodli vrátiť ku koreňom a byť k fanúšikom bližšie. V roku 2020 sa vyberú na klubové turné Back To The Clubs Tour naprieč celým Slovenskom. Playlist koncertu budú môcť ovplyvniť samotní fanúšikovia na sociálnych sieťach. Hex chce osloviť aj miestne kapely na pozíciu špeciálneho hosťa.

Aktualizácia (23.3.2020): Pre koronavírus bolo turné z pôvodných aprílových termínov presunuté na október.

Hex
má za sebou tri emotívne koncerty k 30. výročiu kapely, ktoré venovala Ďuďovi. Teraz sa chalani z rozhodli vybrať na turné po slovenských kluboch!. "Celý nápad vznikol na našom výročnom turné, kedy sme odohrali nádherné koncerty, na ktorých sa objavilo veľa našich kamarátov, hudobníkov. Keďže hranie naživo milujeme, tak nás napadlo, že si ešte pred hlavnou sezónou, čiže pred letom, zahráme zopár klubových koncertov," konštatuje Tomáš "Yxo" Dohňanský.

"Dôvodov na klubové turné bolo viac. Nikdy sme v našej tvorbe úplne neopustili vody alternatívy, z ktorej sme vzišli. Ďalším dôvodom je ten, že máme radi atmosféru klubového hrania, kde je kapela bližšie k ľudom. Priamy kontakt s publikom je na nezaplatenie. Po smutných udalostiach máme pocit, že sa chceme vrátiť ku koreňom, tam odkiaľ sme vyrástli a otestovať, ako funguje naša nová zostava na klubovej pôde," vysvetľuje Martin "Fefe" Žúži, gitarista a textár kapely Hex.

Vstupenky na Back To The Clubs Tour sú už dostupné v sieti Predpredaj.sk.


Fanúšikovia rozhodnú o playliste


Na šiestich koncertoch naprieč celým Slovenskom zahrá Hex skladby zo všetkých albumov a aj piesne, ktoré už dávno naživo nezazneli. Nebudú chýbať ani coververzie. "Na rozdiel od festivalových koncertov budú tie klubové určite dlhšie. Vznikne tak priestor aj na pesničky, ktoré bežne na našich koncertoch neznejú. Určite siahneme po staršej tvorbe. A keďže máme radi muziku a tiež máme svoje vzory, zahráme určite zopár coverov, Fanúšikovia v klube sú priamo na dosah ruky. Medzi pesničkami môžeme s nimi bezprostredne komunikovať. Prípadne priamo ich zapojiť do diania na pódiu. Počujeme, čo po nás chcú, čo sa im páči. Môžeme okamžite reagovať na atmosféru," teší sa Martin "Fefe" Žúži.

Hex vyrazia na klubové turné v zostave Martin "Fefe" Žúži (gitara), Tomáš "Yxo" Dohňanský (basgitara), Tibor "Tybyke" Szabados (bicie), Peter "Šarkan" Novák (spev), Laci Tvrdý (gitara) a Peter Letovanec (trúbka).

"V príprave na koncerty zapojíme cez naše sociálne siete aj fanúšikov, ktorí budú rozhodovať o tom, čo nakoniec zahráme. Keďže máme na konte deväť radových albumov a kopec kompilácií, tak sa tých pesničiek nazbieralo naozaj veľmi veľa. Ideme seba a hlavne všetkých, ktorí na koncerty prídu, dobre zabaviť. Spolu sa nám hrá výborne a veríme, že radosť prinesieme aj do šiestich slovenských klubov. Budeme radi, ak naše koncerty navštívia aj ľudia, ktorí nás počúvali na začiatku našej kariéry a tak si pripomenú svoju mladosť. Sľubujeme im parádnu jazdu, na ktorú určite nezabudnú," odkazuje Yxo.

Na klubové koncerty si Hex pozvú aj špeciálnych hostí, ktorých prezradia postupne. V každom meste zahrá ako predskokan miestna kapela, ktorú si kapela vyberie podľa ponuky. "Vyzývame slovenské kapely a interpretov, aby sa nám ozývali a posielali videá a skladby. V každom meste otvorí náš koncert miestna kapela. Radi by sme tak podporili slovenskú pôvodnú tvorbu a podporili najmä mladé kapely," dodávajú Hexáci.

Hex - Back To The Clubs Tour 2020:
(turné sa v marci pre koronavírus presunulo z apríla na október)

15. 10. - Piešťany, Žiwell
16. 10. - Martin, Barmuseum
17. 10. - Malacky, Sokolovňa

22. 10. - Prešov, Stromoradie
23. 10. - Trenčín, Klub Lúč
24. 10. - Bratislava, V-klub

Vstupenky:  

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory. Text správy sme upravili. Informácie o skupine nájdete na Hex.sk a Facebook.com/hexofficial.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu