Beton, video Kyiv Calling
Zdroj: Youtube

Ukrajinská kapela prepísala hit anglickej skupiny The Clash na Kyiv Calling

Ukrajinská punkrocková skupina Beton prepísala text slávneho hitu z roku 1979 London Calling anglickej kapely The Clash, aby poukázala na udalosti na Ukrajine a vyzbierala peniaze na pomoc hnutiu odporu. Pieseň premenovala na Kyiv Calling. V nedeľu o tom informovali portál britskej stanice BBC a tlačová agentúra Reuters.


"Kyjev volá celý svet... Nebuďte nestranní, chlapci a dievčatá," spievajú traja členovia skupiny Beton v novej verzii hitu. Pieseň sprevádza video skupiny so zábermi na škody spôsobené vojnou na Ukrajine. Muzikanti uviedli, že skladbu nahrali v štúdiu v meste Ľvov na západe Ukrajiny a že členovia skupiny The Clash ich zámer podporujú.


Trojica dúfa, že vyzbiera peniaze na nevojenské operácie Hnutia odporu za slobodnú Ukrajinu (FURM), ako informoval hovorca hnutia. Mnohí ukrajinskí hudobníci sú teraz na bojiskách alebo v územnej obrane. Teraz vymenili gitary za zbrane," povedal spevák kapely Andrij Žolob. "Dúfame, že táto pieseň ukáže ducha Ukrajincov a náš vzdor proti ruskej agresii," dodal. Kapelu Beton tvoria architekt, ortopéd a podnikateľ a svoju tvorbu charakterizujú ako hardcore punk.

The Clash bola jednou z najúspešnejších kapiel, ktorá sa objavila na britskej punkovej scéne koncom 70. rokov 20. storočia. Okrem London Calling patria medzi jej známe hity aj skladby Should I Stay or Should I Go či Rock the Casbah.

Vypočujte si pôvodnú verziu skladby:


Zdroj: TASR

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu