14 minút s Hexom: o poslednej skladbe s Ďuďom, novembri 89 aj špeciálnom turné

Kvalitných hudobných relácií nie je nikdy dosť. V pilotnom diele relácie Predkecy sa dozviete zaujímavosti zo života Hexákov, ako vznikla posledná skladba a klip, na ktorej sa podieľal Ďuďo, čo robili, keď prepukla Nežná revolúcia, ako sa vidia po 30 rokoch a čím budú špeciálne tri blížiace sa koncerty. Pozrite si videorozhovor v článku.

Predkecy je nová relácia z dielne Predpredaj.sk, prostredníctvom ktorej chce ticketingová spoločnosť priblížiť fanúšikom svet hudobníkov, športovcov či hercov. Pilotný diel patrí slovenskej hudobnej legende hrajúcej už 30 rokov, kapele Hex, ktorej členov v jednom z koncertných štúdií Slovenského rozhlasu koncertnej sále DK Lúky, kde má kapela aj skúšobňu, vyspovedal ostrieľaný moderátor Daniel Očenáš.

Vo videu sa dozviete napríklad to, čo robil Yxo, keď prepukla Nežná revolúcia, ako si hudobní kolegovia a najmä dlhoroční kamaráti spomínajú na Petra "Ďuďa" Dudáka a ako vznikla ich posledná spoločná skladba a videoklip Pridaj sa k nám.


Chalani majú za sebou ťažký rok, po strate priateľa a kolegu Ďuďa sa rozhodli venovať jesenné turné v troch slovenských mestách práve jemu. Post speváka v skupine obsadil Peter "Šarkan" Novák. Na špeciálne koncerty v Bratislave, Žiline a Košiciach, si prizvali aj zaujímavých hostí ako Katka Knechtová, Marián Čekovský, Petra Polnišová, Laco Lučenič, kapely IMT Smile, Para, Polemic, Puding pani Elvisovej, Le Payaco, Billy Barman a mnoho ďalších. 

Turné Hex 30 - pre Ďuďa je takmer vypredané a na zopár šťastlivcov čakajú ešte posledné miesta na koncerte Vianočný HEX a hostia v Štúdiu L+S.

Ďalšie diely relácie Predkecy nájdete postupne na Youtube kanáli Predpredaj.sk.


Zdroj: Predpredaj.sk

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu