Thom Artway štartuje novú etapu so svojou prvou českou piesňou Nezapomenout

Tomáš Maček alias Thom Artway je talentovaný český pesničkár, ktorý má na konte viacero ocenení. Medzi jeho najúspešnejšie skladby patria single I Have No Inspiration a All I Know, s ktorými dobyl rádiové hitparády. Teraz otvára novú kapitolu - spoluprácu s vydavateľstvom Universal Music, v ktorom budúci rok vydá svoj tretí album.

Oproti jeho predošlým nahrávkam Still Standing in the Unknown (EP, 2013), Hedgehog (2016) a All I Know (2018) prinesie Thom Artway na novom albume skladby s českými textami, z ktorých ako prvú zverejnil v piatok 17. septembra emotívny a nostalgický singel Nezapomenout. "Pieseň je o spomienke na osobu, s ktorou sme prežili kus života. Síce dávno nie sme v kontakte a už ju vlastne nepoznáme, ale občas si letmo spomenieme na pekné chvíle, ktoré sme spolu zažili," približuje novinku 28-ročný rodák z Vlachovíc.

Hudbu zložil samotný spevák, autorom textu je Ondřej Jurásek a o produkciu sa postaral Johnny Rainbow (Mirai, Jelen, Kryštof, Pokáč). Videoklip, ktorý sa z veľkej časti nakrúcal v nádhernej lokalite pri jazere Venuše, nakrútil David Van. Ponúka retrospektívny hravý príbeh, ktorý kombinuje realitu s minulosťou. V snímke si zahral samotný spevák, herečka Karolína Růžičková a Tomášov starší brat Lukáš Maček, ktorý stvárnil jeho staršie ja.


Hoci vlastnú tvorbu mal hudobník doteraz iba v angličtine, spev v rodnom jazyku preňho nie je úplnou novinkou. Prvýkrát sa fanúšikom predviedol v češtine pred dvoma rokmi, keď vydal cover piesne Anděl od Karla Kryla. Okrem toho v televíznej spomienke na tvorbu Václava Neckářa spieval skladbu Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a tento rok hosťoval na singli Bílé šaty Štěpána Urbana. Hudobník a skladateľ, ktorý je známy svojou skromnosťou a úprimným prejavom, sa aj vďaka týmto skladbám zbavil nesmelosti spievať v češtine.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Alexandra Hrašková

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu