Multižánrový 10. ročník zimného Uprisingu už o pár dní ovládne Bratislavu

Obľúbená indoor verzia festivalu Uprising je pre fanúšikov reggae a príbuzných žánrov vždy udalosťou zimy. Inak tomu nebude ani tento rok, avšak organizátori oznámeným lineupom potešili hlavne tých, ktorým je blízka britská grime a bass music scéna.

Do Ateliéru Babylon totiž v sobotu 30. novembra zavítajú v rámci svojho rozlúčkového turné zavítajú londýnski Foreign Beggars, ktorých energiou nabité koncerty spájajúce rap a klubovú elektroniku na Uprisingu vždy patrili k tým najlepším. Slovenskú premiéru si na zimnej edícii festivalu dá vychádzajúca dancehallová hviezda Alicai Harley a reggae scénu bude reprezentovať tretí hosť z Britských ostrovov, veterán Brother Culture.

Lokálne hudobné zastúpenie má tentokrát na starosti dancehall formácia Pull Up Unity, českí Bad Boyz a za mixom klubové mená ako DCKDST?, JB z pražskej Roccaflex Crew či bratislavská klubová stálica Yanko Král, ktorý si dá vôbec po prvýkrát šou s MC Jimmy Danger. Desiaty ročník zimného Uprisingu bude programovo najpestrejší za svoju históriu a žánrovo sa ponesie na vlnách od dubu, cez reggae, new roots, dancehall až po grime, dubstep, bassline či jungle.

Fanúšikov na mieste čaká viacero prekvapení. Ateliér Babylon nedávno prešiel miernou rekonštrukciou hlavne v barovej časti a organizátori chystajú aj dizajnové úpravy na stagei. Prichystaný bude aj festivalový merch vo zvýhodnených vianočných balíčkoch a prvé lístky na Uprising Festival 2020 v špeciálnej cene spolu s novinkou, ktorú organizátori odhalia až na mieste.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Sveťo Moravčík. Tlačovú správu sme upravili

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu