Open Jazz Fest sa po troch rokoch vracia na Zelenú vodu. Čo ponúkne 11. ročník?

Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu. Na Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom sa po troch rokoch vráti jazzový festival Open Jazz Fest, ktorý sa už tradične bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej, takmer rodinnej atmosfére.

"Som veľmi rád, že sa nám po troch rokoch podaril aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia a ďalších partnerov návrat nášho festivalu na Zelenú vodu," konštatuje dramaturg a riaditeľ festivalu Tibor Zelenay. 

Ako je už pri Open Jazz Feste zvykom, v jeho programe sa predstavia nové autorské projekty slovenských hudobníkov a zahraniční hostia, ktorí sa ešte nemali možnosť na Slovensku prezentovať alebo nie tak často zavítajú do našej krajiny.

V piatok 23. júla odštartuje festival mladý slovenský klavirista a skladateľ Miloš Biháry so svojím projektom Jazz Funk Brothers Orchestra, ktorý získal ocenenia na domácich súťažiach a predstavil sa na mnohých hudobných festivaloch. Hosťom projektu bude aj mladá talentovaná speváčka Vanessa Šarközi. 


Piatok bude aj dňom predstavenia a krstu nového projektu Majster a Margaréta, ktorý pripravila a skomponovala slovenská skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová. Dvojnásobná držiteľka prestížnej ceny Esprit za najlepší slovenský jazzový album privedie so sebou na pódium naozaj hviezdne obsadenie. Okrem iných vystúpia klavirista Ľuboš Šrámek, gitarista Pavol Bereza, basgitarista Robert Vizvári a klávesák Peter Preložník.

"Veľmi sa tomu teším, že sa Sisa po rokoch opäť vráti na náš festival a to hneď s čerstvým projektom, ktorý bude mať u nás premiéru," dodáva Tibor Zelenay.


"Piatkový večer uzavrie prvý zahraničný hosť festivalu, ktorým bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note," pokračuje Zelenay. Tento výnimočný hudobník a skladateľ sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky až po bebop, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby, ktorá má vášeň, dušu a tradíciu.


V sobotu 24. júla sa na úvod programu predstaví mladý slovenský supertalent, len 10-ročný Áron Hodek, s ktorým budú na pódiu okrem jeho brata, bubeníka Davida Hodeka, aj ďalší známi slovenskí hudobníci. Áron hrá na basgitare a napriek svojmu veku už má na konte spoluprácu a vystúpenia s takými legendami ako Doobie Powell či Richard Bona. Vystúpia s projektom Áron Hodek & jazz friends.

Prečítajte si: Fenomenálny 10-ročný talent Aron Hodek prichádza s debutovým videoklipom


Celý program festivalu predstavia organizátori do konca apríla. Medzi účinkujúcimi budú aj ďalší zahraniční hostia, s ktorými aj vzhľadom na určité predpokladané obmedzenia v cestovaní cez hranice momentálne riešia logistiku. "Zostáva veriť, že sa situácia bude už len zlepšovať," dodal na záver Tibor Zelenay.

Open Jazz Fest počas predošlých desiatich ročníkov privítal dohromady viac ako 20-tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie - od najstaršej až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Jedenásty ročník sa uskutoční 23. a 24. júla 2021, pričom brány festivalu sa otvoria pre návštevníkov každý deň o 18:00 a koncertný program začne tradične od 19:00.

Počet vstupeniek v predaji je vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu zatiaľ obmedzený. Podľa vývoja a možností budú miesta doplnené. Všetky podrobnosti a info o predaji lístkov nájdete na oficiálnej stránke festivalu www.openjazzfest.sk. Novinky festivalu môžete sledovať aj na Facebooku.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér podujatia Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu