Juraj Hnilica a kapela Galantný jeleň
Zdroj: archív J. Hnilicu

Juraj Hnilica s kapelou Galantný jeleň vystúpia uprostred prázdnin v Nitre

Slovenský pesničkár a večný optimista Juraj Hnilica pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 20 rokov. Ako sám tvrdí, "muzika je mojím poslaním a najviac si cením, keď prostredníctvom nej môžem tešiť ľudí a šíriť do sveta pozitívne naladenie".


Počas letných prázdnin jeho kroky povedú aj do Nitry, kde pár rokmi vystúpil ako hosť v rámci turné Pavla Haberu a skupiny Team. Koncert, ktorý Juraj Hnilica pred príchodom hlavnej hviezdy večera odohral v už zaplnenom nitrianskom amfiteátri, bol plný energie, emócií a skvelej hudby. 

Juraj Hnilica v amfiteátri v Nitre, 2018Zdroj: archív J. Hnilicu
Juraj začal spievať ešte ako malý, keď mal deväť rokov, a už na základnej škole sa úspešne zúčastňoval rôznych speváckych súťaží. Ešte popri pôsobení v rockovej kapele Bačova Fujara nahral ako predzvesť sólového albumu akustickú verziu pesničky Aká si krásna. Na tvorbe videoklipu spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery.


V roku 2014 uzrelo svetlo sveta päťskladbové EP s názvom Dovoľte mi predstaviť sa Vám, ktoré sa stalo odrazovým mostíkom jeho terajšieho pôsobenia. Pozornosť širokého publika si však pesnička Aká si krásna a ďalšie jeho piesne získali až v roku 2015 vďaka jeho úspešnému účinkovaniu v televíznej šou Česko Slovensko má talent. Odvtedy vydal tri albumy a jeho najnovším hudobným počinom je nová, akustická a emotívna verzia piesne Se skrývam, ktorú zverejnil ku Dňu matiek. 


Talentovaný hudobník, ktorému nechýba pokora a svojský prístup k životu a hudobnej kariére, nepatrí medzi hviezdy rádiových playlistov či bulváru, no vďaka svojej tvorbe má pevnú základňu fanúšikov, ktorá sa neustále rozširuje. V Nitre sa v sobotu 30. júla predstaví v obľúbenom podniku Music a Cafe, kde si okrem samotného koncertu môžete vychutnať aj dobrú kávu alebo čaj.

Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Text: PR článok (Hudba.sk edit)

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu