Moderný zvuk s bohatými vokálmi. Vychádza debutový album Colorful People

Na Youtube si spravili meno vďaka akustickým coverom svetových hitov a teraz prichádzajú s vlastnou tvorbou. Česko-slovenská skupina Colorful People vydáva debutový album Reflections vol. 1 s moderným zvukom a energickými piesňami ovplyvnenými reálnymi príbehmi z ich vlastných životov prežitých na pevnine i na mori.

Colorful People tvoria speváčka, perkusionistka, basgitaristka, skladateľka a textárka Lenka Novotná z Českých Budejovíc, slovenský multiinštrumentalista, skladateľ a producent Juraj Holoda z Trenčína a košický spevák, skladateľ a inštrumentalista Dušan Marko, ktorý pôsobí aj ako frontman českej skupiny Support Lesbiens. Po rokoch hrania coververzií vo svojich úpravách, vydali minulé leto videoklip ku svojmu debutovému singlu Footsteps, ktorý bol predzvesťou ich aktuálne vychádzajúceho debutového albumu Reflections vol. 1.

Tento album je prvým z troch pripravovaných hudobných obrazov, ktoré odrážajú hudobné vplyvy a inšpirácie ich vlastnými cestami po celom svete. Aranžmány Juraja Holodu v piesňach Movie a Time keeps passing by zvukovo obohatil producent Juraj "Jureš" Líška, ktorý sa spolu s ďalším slovenským producentom Rolandom Kánikom podieľal aj na mixáži väčšiny skladieb. Texty, okrem piesne I feel love again, ktorú otextoval Dušan Marko, tvorila Lenka Novotná v spolupráci s rakúskou textárkou Lex Hefner. O zvyšok práce za všetkými skladbami stojí Lenka a Juraj, ktorí majú veľkú obľubu v komponovaní a aranžovaní skladieb bohatých na vokály.


"Debutový album Reflections vol. 1 bol inšpirovaný neobvyklou kombináciou žánrov popu a soulu s prvkami world music a alternatívnej hudby a taktiež skutočnými životnými príbehmi. Piesne z tohto albumu boli vytvorené na rôznych kontinentoch, ale väčšina z nich bola ovplyvnená našimi plavbami po Karibskom mori. Dej a energia skladieb sú odrazom ľudských vzťahov a nášho nekončiaceho vnútorného boja medzi rozumom a emóciami," uvádzajú členovia formácie.

Album Reflections vol. 1 je od 23. júna dostupný na všetkých známych streamovacích službách. Skupina Colorful People tento album symbolicky pokrstí v rámci koncertu na United Islands of Prague, v sobotu 26. júna na pražskej Kampe. Krstnou mamou bude česká speváčka Elis Mraz. Skupina už momentálne pracuje na pokračovaní série Reflections, na albume Reflections vol. 2, ktorý bude odrážať, oproti prvému albumu, rozdielny prístup k aranžmánom a zvuku. Medzičasom stihli nahrať pod záštitou českého hudobného klubu Doupě akustický album s názvom 16/16/16, na ktorom predstavia svetové hity vo svojich unikátnych aranžmánoch, a ktorý vyjde na jeseň tohto roku. O zvuk albumu sa postaral Pavel Karlík zo Sono Studios v Prahe.

Lenka Novotná, Juraj Holoda a Dušan Marko sa zoznámili už v roku 2008 počas štúdií na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe. Hneď po štúdiu v stovežatej pokračovali na hudobnom inštitúte v hlavnom meste Brazílie - Brasília. Od tej doby koncertovali a precestovali s hudbou veľký kus sveta. Spolupracovali napríklad s kapelou Support Lesbiens, českou rockovou legendou
Petrom Jandom v rámci koncertu v americkom Bostone, ako sólisti vystúpili s Juhočeskou Filharmóniou, ďalej s americkou broadwayskou hviezdou a finalistkou America’s Got Talent Moya Angela, českou speváčkou Elis Mraz či so slovenskými umelcami, ako Marcel Palonder, Juraj Griglák, Martin Valihora, Eugen Vizvári, Michal Bugala, Peter Cmorik alebo Martin Gašpar.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol za kapelu Colourful People Juraj Holoda. Text správy sme upravili. Viac sa o kapele dozviete na jej oficiálnom webe colorfulpeoplemusic.com, sledovať ju môžete aj na Facebooku, Instagrame alebo Youtube.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu