Album Jizvy lásky Petra Muka vychádza v reedícii s bonusmi a tiež na vinyle

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, z pohľadu predaja najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Teraz vychádza jeho remastrovaná reedícia, rozšírená o niekoľko bonusových nahrávok na CD, doplnená fotografiami, úryvkami textov a edičnou poznámkou. Prvýkrát je k dispozícii aj vo vinylovom formáte.

Pre Petra Muka znamenali Jizvy lásky začiatok cesty k hviezdnemu postaveniu. Potvrdili jeho mnohostranný talent, keď si tu naspieval piesne, ktoré kompletne zložil on sám a sčasti otextoval, pridal gitary a spoluprácu na aranžmáne a produkcii. Bol obklopený novými kolegami na čele s klávesistom Michalom Šetkom.

Päťdesiattisícový predaj bol v roku 2000 výnimočný a podporený ako coververziou Zrcadlo, tak aj pôvodnými singlami Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ve vlnách a Tančíš sama. Po ére kultových formácií Oceán a Shalom, ponúkol Petr Muk mainstreamovejšie, ale tak isto originálne pokračovanie hudobného vývoja, ktorý viedol k jeho mimoriadnej popularite, vypredaným halám, ale aj hudobným oceneniam (Slavík, ceny TýTý..).

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Text správy sme upravili.

Foto: Petr Škvrně

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu