Haim pre koronavírus odložili vydanie albumu

Americká pop-rocková kapela Haim odložila vydanie albumu Women In Music Pt. III. Novinka sa mala dostať na trh 24. apríla, napokon sa tak stane zrejme až počas leta.

Formácia o tom informovala na službe Instagram s tým, že dôvodmi sú obmedzenie cestovania a karanténa pre šírenie nového koronavírusu. Dodali, že to nebolo jednoduché rozhodnutie, no v súčasnej situácii ho považujú za najlepšie. O produkciu štúdiovky sa postarali Danielle Haim, Rostam Batmanglij a Ariel Rechtshaid. Kapela z očakávanej novinky predtým predstavila piesne Now I'm in It, Hallelujah, Summer Girl a The Steps. Nahrávka sa dostane na trh na CD, vinyle, kazete aj v digitálnej forme. Presný dátum však zatiaľ nie je známy.


Haim vznikli v roku 2007 v Los Angeles. Formáciu tvoria sestry Este, Danielle a Alana Haim. Debutovali v roku 2012 EP nahrávkou Forever. V septembri 2013 im vyšiel album Days Are Gone so singlami Forever, Don't Save Me, Falling, The Wire, If I Could Change Your Mind a My Song 5. V júli 2017 vydali druhú štúdiovku Something to Tell You. Haim zvíťazili v ankete BBC Sound of 2013, ktorá predurčuje najväčšie hudobné hviezdy roka. Nominovali ich tiež na cenu Grammy v kategórii Najlepší nováčik. Podieľali sa na albume Motion (2014) škótskeho dídžeja a producenta Calvina Harrisa a prispeli aj na soundtrack filmu Hry o život: Drozdajka 1 (2014).

Zdroj: SITA (pitchfork.com, archív)
Foto: Facebook.com/haimtheband

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu