Mig 21, 2022
Zdroj: Standa Merhout

Mig 21 predstavujú nový animovaný videoklip Džus noci

Minulú jeseň vydala česká kapela Mig 21 už piatu štúdiovku s názvom Džus noci. Nedávno album vyšiel aj na vinyle a teraz sa fanúšikovia dočkali videoklipu k rovnomennému hlavnému singlu. Song Džus noci, o ktorého produkciu sa postaral Roman Holý, si tak svojím koncertným úspechom predpovedal vizuálne stvárnenie.


"Možno ste si doposiaľ pri počúvaní piesne Džus noci nedokázali predstaviť, ako ten nápoj vyzerá, chutí a aké účinky vlastne vyvoláva. My sme to tiež nevedeli a ani sme netušili, že to nevieme," približuje frontman kapely Jirka Macháček. "Až vďaka takým mladým nadšeným bláznom z ostravského štúdia: Dart Production, sme sa dozvedeli, že nám na to vyrobili klip. Chalani, ďakujeme vám!" dodáva.

Všetky animácie postáv a častí prostredia sú kreslené ručne. V klipe je použitý rad rôznych animačných techník, od klasickej štylizovanej 2D animácie cez rotoskopiu v scénach s kapelou, až po 3D komponenty. "Produkcia klipu trvala tri mesiace. S Migom 21 sa nám krásne spolupracovalo a verím, že v budúcnosti spolu ešte niečo podnikneme," hovorí vedúci produkcie štúdia Dart Production, Tomáš Lenart.


Po náročnej koncertnej sezóne sa na pár mesiacov Mig 21 odmlčia, aby sa v plnej kráse ukázali vo Fore Karlín, kde zahrajú hneď dva dni po sebe, a to 19. a 20. apríla budúceho roka. Kapela sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia do halového prostredia a môžeme tak očakávať unikátnu šou, rad hostí, dve pódiá a hlavne nový song, ku ktorému sa priamo na mieste bude nakrúcať videoklip.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu