Slovenský komorný orchester odohrá dva koncerty v Poľsku

Slovenský komorný orchester s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom odcestoval v stredu 24. novembra na umelecký zájazd do Poľska, kde hudobníkov čakajú dnes (25.11.) a zajtra (26.11.) koncerty v Krakove a Varšave. TASR informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie (SF) Martina Tolstova.

Prvý koncert odohrá komorný orchester v Krakove, v Národnom múzeu Sukiennice v prestížnej Sále Siemiradzkého 25. novembra o 18:00. Vo Varšave sa predstaví v piatok 26. novembra v Koncertnej sále Národnej filharmónie v rámci festivalu "Eufonie".

Slovenský komorný orchester vystúpi spolu so Spolkom spevákov mesta Katowice (zbormajsterka Anna Szostak) pod taktovkou Ewalda Danela. "Sólistkou večera bude poľská klaviristka Anna Górecká, ktorá pravidelne uvádza diela jej otca Henryka Mikolaja Góreckého (1933-2010), jedného z najväčších hudobných skladateľov druhej polovice 20. storočia," poznamenala Tolstova s tým, že v programe piatkového koncertu figuruje Góreckého Koncert pre harfu alebo klavír op. 40.

Slovenský komorný orchester sa v Poľsku predstaví s dielami Ilju Zeljenku, Leoša Janáčka, Romana Bergera, Witolda Lutoslawského, Ladislava Kupkoviča, Romualda Twardowského, Bélu Bartóka, Henryka Góreckého a Antonína Dvořáka.

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: archív

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu