VIDEO: Martin Harich natočil v exotickom Karibiku nomádsky klip k singlu Blue

Martin Harich prichádza s novým videoklipom spoza veľkej mláky, ktorý sprevádza energickú skladbu Blue. Spevák sa tentokrát na svojej ceste do Spojených štátov, kde aktuálne pracuje na muzikáli Christmas Carol, zastavil v Dominikánskej republike a priamo z exotických pláží Karibiku prináša dávku letnej energie.

"Moja hudba vzniká na cestách. Život píše tie najkrajšie scenáre a náhody vyberajú tie najlepšie lokácie. Cestovanie je moja múza a dobrý foťák má v mobile vlastne takmer každý. S týmto videom mi pomáhal môj kamarát - fotograf Rajmund Petrik, s ktorým často cestujem. Pretože sa tento rok zatiaľ veľa nekoncertovali, rozhodli sme sa stráviť mesiac v odľahlej časti Dominikánskej republiky a bola to úžasná skúsenosť," opisuje vznik videoklipu Martin Harich.

"Tóny podčiarkujú naše pocity, zintenzívňujú farby a všetko pekné vedia posunúť k dokonalosti. Vďaka hudbe, farbe našej planéty a spontánnosti mojich priateľov sa môžem s vami - prostredníctvom tohto videa - podeliť o spomienky na náš mesiac v Dominikánskej republike. Skladba Blue je posledná z rovnomenného EP, ktorá doteraz nemala svoj videoklip. Verím, že sa nám podarí preniesť rovnakú 'modrú atmosféru', aká prevláda v našom videu a na plážach Karibiku, aj do vašich uší a duše," dodáva spevák.


Minialbum Blue spája posledné roky Martinovej tvorby ovplyvnené hraním na ulici vo svetových metropolách, skladaním muzikálovej hudby v New Yorku a cestovaním po svete, ktoré sú inšpiráciou k jeho súčasnej anglickej tvorbe. Celý proces nahrávania dosky prebiehal striedavo v Gilkicker studios na Malte a Tatra music studios v Martinovom rodnom Liptovskom Mikuláši.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Milana Bazanac Kadlčíková. Text správy sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu