Vidiek sa v novinke Hrajte trúbky spojil s hviezdami world music

"Hrajte trúbky, hrajte tú, ako keby sa nič nestalo," spieva Jano Kuric v novej pesničke kapely Vidiek. Obľúbená kapela z Rovinky pri Bratislave sa v nej spojila s hviezdami world music - otcom a synom Bobanom a Markom Markovičom.

Rytmická novinka s názvom Hrajte trúbky v sebe spája povestnú pozitivitu kapely Vidiek a hudobné majstrovstvo BobanaMarka Markovičovcov. "Prvýkrát som Bobana s orchestrom počul v soundtracku Kusturicovho filmu Underground, a hneď som sa do nich zamiloval. Osobne sme sa stretli až minulý rok v septembri v Bratislave, keď koncertovali v Slovenskom rozhlase. Fantastický koncert," zaspomínal si Jano Kuric.

"Padli sme si do oka a povedali sme si, že musíme spolu niečo spraviť. Chvíľu sa nič nedialo, ale kríza, ktorú priniesla pandémia, nás naštartovala a výsledok stojí za to. Naschvál sme to tomu vírusu ukázali, že hudba je silnejšia a musí nás zabávať aj teraz. Jednoducho ako keby sa nič nestalo," dodáva frontman Vidieka.


V čase, keď si udržujeme medzi sebou bezpečnú vzdialenosť a nikam necestujeme, je ťažké hovoriť o spoločnom nahrávaní. Každý preto nahrával sám, "vidiečania" po jednom v Bratislave a Rovinke, Boban v rodnom mestečku Vladičin Han na juhu Srbska a Marko v Belehrade. Mixovalo sa v Šamoríne a mastrovalo v Londýne. Autorom hudby a textu je gitarista Richard Jajcay.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Silvia Turnerová.

Foto: archív skupiny

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu