Billy Barman posúvajú latku klipom Ukáž vrecká. V novinke sa spojili s Glebom

Čerstvo vydaná novinka kapely Billy Barman demonštruje, ako znie nová vlna slovenskej hudby - bez delenia na mainstream a underground. Obľúbená bratislavská skupina sa v nej spojila s progresívnym raperom Glebom a súčasný zvuk umocnila strhujúcim vizuálom. Novinka je treťou ochutnávkou albumu Zlatý vek, ktorý vyjde už 6. apríla.

Singel Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela Billy Barman nechať na poslucháčoch. "Pesnička je o človeku, na ktorom vám záleží a viete, že ak sa dostane do problémov, tak mu chcete byť na blízku. Každý si za dievča z klipu môže dosadiť niekoho konkrétneho," hovoria členovia skupiny.

O video, v ktorom hlavnú úlohu stvárnili frontman kapely Juraj Podmanický a mladá herečka Karolína Růžičková, sa postaral slovensko-česko-vietnamský tím združený pod značkou Filmsomnia. Výsledkom nie je štandardný hudobný klip, ale skôr úchvatný krátky film s účinkami pozitívneho "tripu". Nebudete však k nemu potrebovať žiadne psychedeliká, bohate vám postačí hudba, gradujúce inštrumentálne pasáže či Glebov rapový flow na podklade hravej basovej linky. Nový singel od dnes nájdete aj v streamingových službách.

 
Spolupráca čerstvých víťazov Rádiohláv

Zaujímavosťou je, že nová skladba, hoci sa začala rodiť už dávnejšie, spojila dvoch aktuálnych držiteľov cien Radio_Head Awards, ktoré každoročne odovzdáva Rádio_FM. Billy Barman nedávno získali Rádiohlavu za Singel roka (Doba doba) a Gleb triumfoval v hlavnej poslucháčskej kategórii Album roka (Gauč Storytelling).

Obidva projekty možno označiť za zástupcov novej vlny slovenskej hudby, ktorým sú štandardne vymedzené žánrové mantinely pritesné. Dokazujú to aj šikovné prepojenia rôznych hudobných svetov na pripravovanom štvrtok štúdiovom albume barmanov s názvom Zlatý vek. Staré sa prelína s novým, hlavnú úlohu však stále hrajú predovšetkým pesničky s výpoveďou o dnešku a jasným rukopisom kapely. Skôr zverejnenými skladbami sú práve singel roka 2019 Doba doba a Červená armáda.


Turné s Bad Karma Boy presúvajú na jeseň

Album vyjde 6. apríla vo vydavateľstve Slnko Records, najskôr len v digitálnej forme na webe vydavateľstva a po uvoľnení karanténnych opatrení bude dokončená aj CD verzia a vinyl. Plánované spoločné turné s kapelou Bad Karma Boy, ktoré malo odštartovať ešte pred uvedením albumu na trh, sa presúva na jeseň.

Termíny koncertov:

1. 10. - Trnava
2. 10. - Piešťany
3. 10. - Trenčín
9. 10. - Zvolen
10. 10. - Martin
16. 10. - Humenné
17. 10. - Prešov
23. 10. - Žilina
28. 10. - Praha
29. 10. - Brno
31. 10. - Košice
4. 11. - Bratislava


Informácie a fotografie z nakrúcania redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Filmsomnia

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu