Erika Rein a Dano Kapitán spievajú o zachovaní vnútornej sily v partnerskom vzťahu

Mladá talentovaná speváčka Erika Rein využila tohtoročnú "karanténnu" jar veľmi produktívne. Písala nové texty, zaznamenávala hudobné nápady a teraz prichádza so svojím tretím oficiálnym singlom LAV Song o zachovaní si vlastnej tváre a priamosti v partnerskom vzťahu.

Erika Rein sa pri tvorbe novinky spojila s trojicou Daniel Kapitán (spev), Peter Kunzo (klavír) a Hoodini (produkcia). Nosnú melódiu refrénu speváčka skomponovala už pred pár rokmi, no až teraz vznikla konštelácia, ktorá podnietila vznik komplexnej skladby a videoklipu. "Pieseň je o obyčajnom vzťahu, pomenúvam v nej bežné pocity človeka, ktorý nechce v partnerskom vzťahu stratiť seba samého a hlavne túži po priamosti," prezrádza Erika podstatu skladby, ktorá je fiktívnou spoveďou vychádzajúcou z problémov ozajstných vzťahov. "Ja žijem ako každé bežné dievča. S blízkymi priateľmi radi rozoberáme všetko a s priateľkami hlavne vzťahy."

Spolupráca, ktorá musela prísť

Duet mladej speváčky s Danom Kapitánov bol len otázkou času. "Obdivujem ho a vzhliadam k nemu už dlhé roky a máme krásny kamarátsky vzťah. Spoznali sme sa niekedy okolo roku 2015, kedy som ho prvýkrát počula spievať a zostala som očarená z jeho farby hlasu, cítenia, ale predovšetkým z toho, že je charizmatická osobnosť," hovorí Erika a ďalej objasňuje zrod spolupráce: "Časť piesne som mala zloženú a premýšľala som nad nejakým spestrením a v tej chvíli mi napadlo osloviť na spoluprácu Daniela. Ten súhlasil a čoskoro sme mali napísaný text a jednotlivé party, ktoré v skladbe spievame. Nakoľko sme okrem našich hlasov chceli použiť ešte jeden živý nástroj, oslovili sme môjho kamaráta a výborného klaviristu Petra Kunza, ktorý skladbu krásne obohatil."

Ako hovorí Dano Kapitán, zo skladby mal podobný pocit, ako keď spolu spievali Ain't No Mountain High Enough. "S Erikou si v hudbe dosť rozumieme, obaja sa obklopujeme muzikantmi a máme silný vzťah k živej kapele a koncertovaniu. Po tom, ako ma oslovila, som mal hneď predstavu o tom, ako prispieť hudobne aj textovo. Som tiež rád, že sme vo videu vypichli moje tetovanie Spidermana, ktoré mám na ruke. Spiderman bol totiž moja prvá videohra, ktorá nesie so sebou symboliku - s veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť," popisuje Daniel spoluprácu so speváčkou na piesni i videoklipe.


Skladba sa nahrávala v štúdiu u Hoodiniho a o mix a mastering sa postaral Matej Straka zo skupiny Nerieš. Vytvorenie skladby, ktorá by vypovedala o partnerskom vzťahu z pohľadu udržania si vlastnej identity a ustráženia si slobody, sa ironicky odzrkadlilo v názve skladby. "Nechceli sme sa vybrať cestou love songu, ale ironicky sme skladbu pomenovali LAV Song," dopĺňa Erika.

Nakrúcanie interiérových záberov prebiehalo v centre bratislavského bytu, ktorý si s natáčacím tímom na pár hodín zapožičali. Nakoľko počasie scenáru neprialo a pršalo, po krátkom exteriérovom nakrúcaní boli nútení dotočiť aj ďalšie scény v interiéri. "Vďaka tomu sme mohli zažiť nečakane príjemnú a krásnu atmosféru v nádhernom ateliéri Art Atelier A, ku ktorému patria štyri úžasné dámy, ktoré počas natáčania boli prítomné a starali sa o náš komfort a dobrú náladu. Odniesla som si z natáčania jednu krásnu pomaľovanú košeľu a svoj obraz, ktorý som maľovala počas natáčania."

Postavu tatéra stvárnil reálny tatér Tomáš Hoffmann, ktorý sa tomuto kreatívnemu povolaniu profesijne venuje. Nakoľko však Daniel Kapitán už signifikantné tetovanie Spidermana vytetované mal, je scéna pre účely videoklipu zinscenovaná. Videoklip režíroval a natočil Martin Miko, s ktorým Erika spolupracovala aj na predchádzajúcom klipe.

Singel LAV Song je predzvesťou pripravovaného debutového EP, na ktorom speváčka pracuje. Na nahrávke sa budú nachádzať skladby v angličtine aj slovenčine. "Prirodzene viem rodným jazykom jasnejšie vyjadriť svoje pocity a myšlienky, preto som sa rozhodla tvoriť aj v mojom materinskom jazyku. Tiež si prajem, aby mojim textom rozumeli všetci Slováci," uzatvára Erika.

Vypočujte si jej prvý slovenský singel Hľadám:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Michal Neffe. Tlačovú správu sme upravili.
Foto: Martin Miko

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu