4 Tenoři, Forum Karlín, 8.5.2022
Zdroj: archív 4 Tenoři

Vokálna formácia 4 Tenoři si na slovenskom turné uctí Mekyho Žbirku

Speváci Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo alias 4 Tenoři už čoskoro predstavia po celom Slovensku hity zo slávnych muzikálových hitov, swingové evergreeny, operné árie aj piesne Karla Svobodu. Špeciálnym kúskom v repertoári formácie je skladba Jesenná láska, ktorou úspešné spevácke kvarteto pripomenie legendu česko-slovenskej hudobnej scény.

Letné koncerty formácie 4 Tenoři na Slovensku sa uskutočnia od 16. júna do 20. júla v Bratislave, Banskej Štiavnici, Kežmarku, Nových Zámkoch a Trenčíne. Okrem klasických lístkov sú v predaji aj exkluzívne Meet & Greet vstupenky, ktoré zahŕňajú prednostný vstup na koncert, garantované sedenie v prvých radoch, podpísané CD a osobné stretnutie so všetkými štyrmi spevákmi v zákulisí.

"Každé stretnutie s fanúšikmi je prívalom pozitívnej energie. Zvlášť na Slovensku, kde je publikum temperamentnejšie ako u nás. Živé vystúpenie je tým najlepším na našej profesii. Osobný kontakt sa nedá nahradiť žiadnym online vysielaním a sme preto radi, že sa zasa môžeme za fanúšikmi vydať do najrôznejších kútov Slovenska," prezradila muzikálová hviezda Pavel Vítek.


4 Tenoři majú na konte stovky koncertov, dvakrát vypredanú sálu Forum Karlín aj spoluprácu s Českým národným symfonickým orchestrom a dirigentom Marcellom Rotom, ktorý je dvorným dirigentom Andrea Bocelliho. Tenoristi Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo si na slovenskom turné uctia aj legendárneho Mira Žbirku. "Manželka Mekyho Katka nám poskytla súhlas, aby náš kvartet zaspieval kultový hit Jesenná láska a pripomenul si tak skvelého a jedinečného speváka a skladateľa," hovorí sólista Národného divadla v Prahe Michal Bragagnolo.

Speváci vystúpia na Slovensku v sprievode sláčikového kvarteta Unique Quartet. Tri z piatoch koncertov pod holým nebom sa uskutočnia v areáloch slovenských hradov. Marian Vojtko ich pozná všetky, ale pre ostatných tenorov to bude premiéra.

"Koncert v zámockom alebo hradnom prostredí má vždy neopakovateľnú atmosféru. Predovšetkým preto, že sa koná pod šírym nebom a do programu niekedy zasiahne aj príroda. Nielen počasie, ktoré sa dá vyriešiť zastrešením javiska a pršiplášťami v hľadisku, ale mám na mysli spev vtákov. Pri vežiach totiž často bývajú hniezda a napríklad na nádvorí vo Valticiach nás čakal veľmi hlasný zbor. Akonáhle sa koncert začal, rozhodli sa nás miestne lastovičky prespievať a lietali okolo nádvoria, proste už chceli spať a neboli 'doma' zvyknuté na iných spevákov. Našťastie sa im zrejme naše pesničky po čase zapáčili a zvyšok koncertu počúvali s  divákmi," s úsmevom konštatoval držiteľ ceny Thálie Marian Vojtko.


4 Tenoři predstavia počas svojho prvého slovenského turné naživo aj eponymný debutový album, ktorý vydali v septembri 2020. Na svojej prvej štúdiovej nahrávke ponúkli kolekciu filmových a muzikálových evergreenov od skladateľských velikánov ako Karel Svoboda, Andrew Lloyd Webber a Ennio Morricone. Album sa po vydaní držal niekoľko týždňov v hitparáde najpredávanejších nosičov v Českej republike a získal aj Zlatú platňu.

Koncerty 4 Tenorov na Slovensku v roku 2022:

16. jún – Bratislava, Bratislavský hrad
17. júl – Banská Štiavnica, Amfiteáter 
18. júl – Kežmarok, Kežmarský hrad
19. júl – Nové Zámky, Amfiteáter
20. júl – Trenčín, Trenčiansky hrad

20. december - Ružomberok, Veľká dvorana Kultúrneho domu A. Hlinku (preložený koncert z 1.5.2022)

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Správu sme upravili. Ďalšie podrobnosti a aktualizované novinky nájdete na oficiálnych stránkach kapely www.4tenori.cz a www.facebook.com/4Tenori.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu