Colours of Ostrava 2022 pridávajú na rok 2022 The Killers, Martina Garrixa aj LP

Festival Colours of Ostrava potvrdzuje na rok 2022 okrem Twenty One Pilots ďalšie hviezdy: americkú rockovú kapelu The Killers, holandského dídžeja a jednu z najväčších osobností súčasnej tanečnej hudby Martina Garrixa, americkú speváčku LP a nórsku kapelu Wardruna čerpajúcu zo severskej mytológie.

"Určite ide o dobré znamenie a známku optimizmu na medzinárodnej hudobnej scéne, že sa nám takto dlho dopredu darí znova potvrdzovať festivalové zahraničné hviezdy. Ďalšie mená budú určite čoskoro nasledovať, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť,” uisťuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

The Killers sa dnes radia medzi najväčšie festivalové a štadiónové rockové kapely. Počas svojej kariéry predali viac ako 28 miliónov albumov a získali viacero hudobných cien a nominácií (vrátane Q Awards, BRIT Awards či Grammy). Počnúc debutovým albumom Hot Fuss z roku 2004 sa zároveň zaradili medzi autorov hitových skladieb, ktoré pozná snáď každý - Mr. Brightside, HumanSomebody Told Me alebo All These Things That I've Done. Minulý rok vydali úspešný album Imploding The Mirage, s ktorým prídu aj na Colours of Ostrava.


Jeden z najlepších a najpopulárnejších súčasných dídžejov a producentov elektronickej hudby Martin Garrix na seba nedávno upozornil skladbou We Are The People s Bonom a The Edgeom z U2, ktorá sa stala oficiálnou piesňou nadchádzajúcich Majstrovstiev Európy vo futbale. Aj napriek tomu, že sa Martin Garrix veľmi rýchlo stal jedným z najúspešnejších svetových dídžekov (v rebríčku TOP 100 DJs magazínu DJ Mag obsadil prvé miesto trikrát po sebe), nikdy nezostal stáť na jednom mieste. Ďalej sa rozvíjal a študoval hudobnú produkciu na špecializovanej akadémii. Zároveň nikdy nezabudol na to, odkiaľ pochádza, na svoje pravé korene.


Americká speváčka LP vydala v priebehu posledného roka niekoľko singlov z nového albumu, ktorý má vyjsť tento rok. V marci One Last Time, minulý rok The One That You Love a How Long Can You Go. Jej devízou zostáva impozantný hlas, obrovská charizma, bezprostredná komunikácia s fanúšikmi a nezabudnuteľné koncerty, vďaka ktorým si získala fanúšikov po celom svete. Speváčka LP sa prvýkrát preslávila po celom svete v roku 2016 s hitom Lost On You, ktorý sa dostal na prvé miesta hitparád v 18 krajinách a aktuálne má na Youtube viac ako miliardu prehratí.


Nórska kapela Wardruna prinesie na Colours of Ostrava vikingský hudobný rituál o tajomstve života. Ide o hudobný projekt skladateľa, speváka a hudobníka Einara Selvika aka Kvitrafna, čerpajúci z vášne pre severskú mytológiu a spiritualizmus, inšpirovaný pohanskou runovou abecedou futhark ukrývajúcou múdrosť severských národov. Tento rok Wardruna vydali nový album pomenovaný Kvitravn (Biely havran).


19. ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolných Vítkovíc. Nedávno zverejneným prvým headlinerom festivalu je americké duo Twenty One Pilots. Okrem zahraničných a domácich kapiel ponúkne tradične na viacerých pódiach bohatý sprievodný program - medzinárodné fórum Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, či výtvarné inštalácie.

Štvordňové vstupenky na rok 2022 sú v predaji vo festivalovom e-shope, zakúpené vstupenky na Colours of Ostrava 2020 a 2021 platia automaticky aj na budúci rok. V súčasnej dobe môžu fanúšikovia na sociálnych sieťach sledovať ColoursTV s koncertmi z minulých ročníkov festivalu a ďalšie materiály z archívu. Fórum Meltingpot prináša podcasty a online rozhovory s rôznymi osobnosťami.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Zdenko Hanout, PR manažér Colours of Ostrava pre Slovensko. Tlačovú správu sme upravili. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke www.colours.cz.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu