V komédii Last Christmas zaznie dosiaľ nezverejnená skladba Georgea Michaela

Doposiaľ nezverejnená šesťminútová skladba zosnulého britského popového speváka a skladateľa Georgea Michaela zaznie v novej romantickej komédii Last Christmas, v ktorej jeho tvorba zohráva dôležitú úlohu. Film, ktorý režíroval Američan Paul Feig, bude mať premiéru v novembri.

"George Michael dával krátko pred smrťou dohromady svoj nový album. Jedna z tých skladieb sa objaví v našom filme. Je to absolútne úžasná pieseň a som nadšený, že svet ju už čoskoro bude počuť. Skladba zaznie na konci filmu a postupne prejde to záverečných titulkov," uviedol Paul Feig pre BBC.

Film Last Christmas sa zameriava na mladú ambicióznu speváčku (Emily Clarke), ktorej hudobným idolom je práve George Michael. "Jeho hudba sprevádza jej životné osudy," vysvetľuje Feig. Prvý trailer nového filmu mal premiéru v stredu ráno. Okrem Emily Clarke v ňom účinkujú aj Henry Golding, Michelle Yeoh či Emma Thompson.


George Michael zomrel 25. decembra 2016 vo veku 53 rokov vo svojom dome v obci Goring-on-Thames anglickom grófstve Oxfordshire na ochorenie srdca a pečene. Bojoval so závislosťou od návykových látok. Preslávil sa začiatkom 80. rokov ako člen skupiny Wham! po boku Andrewa Ridgeleyho, neskôr odštartoval sólovú dráhu.

TIP: 15 zásadných nahrávok Georgea Michaela. Poznáte ich všetky?

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: AP Photo/Francois Mori

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu