Na Colours v roku 2022 prídu Princess Nokia, Hiromi, Fatoumata Diawara aj Meduza

Do programu ďalšieho ročníka medzinárodného festivalu Colours of Ostrava pribudlo takmer štyridsať nových zahraničných mien všetkých žánrov. Sú medzi nimi napríklad radikálna newyorská raperka Princess Nokia, geniálna japonská jazzová pianistka Hiromi, speváčka Fatoumata Diawara z Mali alebo hviezdy elektronickej hudby Meduza a Bakermat.

Z veľkej časti ide o účinkujúcich, ktorí mali vystúpiť na minuloročnom a tohtoročnom festivale, ktorý bol z dôvodu pandémie presunutý na rok 2022. K skôr potvrdeným hviezdam Colours of Ostrava 2022 patria The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP a Wardruna.

"Práce na Colours of Ostrava 2022 sa už naplno rozbehli. Sme radi, že popri hlavných hviezdach sa nám podarilo rýchlo znova potvrdiť viacero kvalitných zahraničných kapiel a hudobníkov, ktorí reprezentujú obrovskú šírku žánrov a krajín sveta - od Japonska, cez Mali, Južnú Kóreu, Izrael až po napríklad Írsko, Estónsko alebo Grécko," hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Jazz zastúpi Hiromi (Japonsko) a Malox (Izrael), rap Princess Nokia (USA), soul Joel Culpepper (UK), blues Roosevelt Collier (USA), psychedéliu Moon Duo (USA) a rockovú a indie scénu Ivan & The Parazol (Maďarsko), The Snuts (UK), LIFE (UK), Pengshui (UK), Anna Wolf (JAR), Chef'Special (Holandsko), Hudson Taylor (Írsko) a Sons of The East (Austrália).


Z elektronickej hudby sú novo potvrdení Bakermat (Holandsko), Dardelica (UK), Darkstar (UK), Darzack (Francúzsko), Eelke Kleijn (Holandsko), Gioli & Assia (Taliansko), Giorgia Angiuli (Taliansko), Matias Aguayo (Chile), Meduza (Taliansko) a Shtuby (Izrael), z africkej hudby Fatoumata Diawara (Mali) a Fofoulah (UK/Senegal/Gambie), z world a folk music s viacerými presahmi Anna RF (Izrael), Bazzookas (Holandsko), C.C. White (USA), The Hatters (Rusko), Marina Satti (Grécko), OMIRI (Portugalsko), SuRealistas (Argentina/Taliansko), The Tune (Južná Kórea), Puuluup (Estónsko) a Talisk (Škótsko). 


19. ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolných Vítkovíc. Okrem zahraničných a domácich kapiel ponúkne tradične na viacerých pódiach sprievodný program - medzinárodné fórum Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, či výtvarné inštalácie.

Štvordňové vstupenky na rok 2022 sú v predaji vo festivalovom e-shope, zakúpené vstupenky na Colours of Ostrava 2020 a 2021 platia automaticky aj na budúci rok. Viac informácií na www.colours.cz.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Zdenko Hanout, PR manažér festivalu Colours of Ostrava pre Slovensko. Správu sme upravili.
Foto: Daniela Spector

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu