Posledný júlový víkend Piešťany ožijú pouličným umením a hudbou

Šiesty ročník Piešťany Street ART Festivalu sa uskutoční po prvýkrát ako dvojdňový festival počas posledného júlového víkendu - od piatka 30. do soboty 31. júla. Program festivalu voľne nadväzuje na minulý ročník a prinesie pre všetky vekové kategórie návštevníkov plný "klobúk" koncertov, pouličných atrakcií a divadla, ako aj výtvarného umenia.

Piešťany Street ART Festival tento rok prvýkrát ponúka spoločný program s Mestskou knižnicou, Piešťanským informačným centrom a MsKS Piešťany, ktorý bude prebiehať na Kolonádovom moste, v Sade A. Kmeťa, na Pribinovej a Winterovej ulici. V piešťanských uliciach vystúpia napríklad Katarina Korcek a Jerguš Oravec, skupina Hudba z Marsu, pesničkár Martin Chrobák, speváčka Ildikó Kali, klauni, choduliari a žongléri Kyselí Krastafci alebo mím Vlado Kulíšek. Celý program festivalu je tradične bez vstupného a vznikol aj s podporou partnerských reštaurácií a kaviarní.

V sobotu môžete na Kolonádovom moste navštíviť akustickú pouličnú zónu Zahraj si pre neohlásených pouličných umelcov, módnu prehliadku alebo koncert vokálnej skupiny Neha!. Od mosta sa návštevníci festivalu môžu rozhodnúť, či pôjdu na atraktívne koncerty v Regal Burgeri (medzi mostami), kde v sobotu vystúpi aj piešťanský JuJu Planet Dub spolu s FS Žito, alebo zájdu opačným smerom do Mestského parku, kde môžu okolo hotela Slovan sledovať tvorbu výtvarného umenia Street ART na plote. Kúsok odtiaľ je ŽiWell-Kursalon, tento rok pre festival otvorený iba v piatok, kde ako headlineri vystúpia novomestskí Nora Carusso.

Mliečak na Winterovej okrem ďalšieho hudobného programu ponúkne v sobotu koncert trnavskej ethno-ska-popovej kapely Hudba z Marsu. V kaviarni Why Not Coffee na Winterovej vystúpi v piatok mím Vlado Kulíšek, ktorý zahrá nesmrteľného Charlie Chaplina, a v sobotu speváčka z legendárnej funky kapely 90. rokov Made 2 Mate, Katarina Korcek, za doprovodu výborného gitaristu a speváka Jerguša Oravca. Smerom k Snack Baru na Winterovej si môžete pozrieť výstavu fotografií a kresieb v Starej lekárni alebo ísť na Námestie slobody, kde bude okrem plánovaných koncertov aj pouličná zóna Zahraj si s elektrickou prípojkou na menšiu aparatúru. V celom meste môžete odmeniť účinkujúcich potleskom a dobrou náladou, ale aj dobrovoľnými príspevkami do klobúka.               

Kompletný program festivalu nájdete na www.urbantone.sk.


Festival podporili: Rezort Piešťany, financované z dotácie mesta Piešťany, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, projekt je realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Hlavní partneri: Mestská knižnica mesta Piešťany, Mestské kultúrne stredisko Piešťany, Regal Burger, Mliečak Piešťany, Žiwell Kursalon, Why Not Coffee, LAJFKY v Edene, Snack Bar, Pražiareň kávy Classic coffee, Marián Bako, Fobos media, Soltec.

Mediálni partneri: Nový Populár, Hudba.sk, Zpiešťan.sk, PNky.sk, Piešťanský týždeň, Trnavské rádio, Piešťany TV, Televízia Lifestyle TV.

Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof a nariadení štátu alebo mesta. V prípade nepriaznivého počasia sa lineup festivalu presúva do krytých priestorov: ŽiWell Kursalon, Beethovenova 5 a LAJFKY v Edene, Winterova 60. Zmena programu vyhradená.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol za organizátorov festivalu Branislav Galo. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Dominik Janovský

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu