Štefan Štec vyráža na turné. Prizval si naň Petra Biča, Ivana Táslera či Hrdzu

Obľúbený propagátor rusínskych tradícií a ľudových piesní Štefan Štec ide na turné. Tentoraz to však bude čosi naozaj výnimočné. Nádherné rusínske ľudovky zaspieva v novom šate, ktorý im dali takí hudobníci ako Eddie Stevens z Veľkej Británie či Ľubica Čekovská.

Prezývajú ho aj rusínsky Karel Gott, no Štefan Štec už dokázal, že je absolútny originál. Na pripravovanom turné, ktoré začne 6. novembra v Košiciach, ponúkne výnimočný program. Okrem členov jeho doprovodnej kapely Fajta na koncertoch vystúpia aj viacerí hostia, nielen zo sveta folklóru.

"Zavolal som si hudobníkov, s ktorými v poslednom období spolupracujeme, páči sa nám ich tvorba a jednoducho ich máme radi. Som veľmi rád, že na turné prijali pozvanie kapely Peter Bič Project a Hrdza, ale tiež Ivan Tásler a strhujúce speváčky Margetky zo Šumiaca. V každom meste sa predstaví niekto iný, takže každý koncert bude neopakovateľný," hovorí Štefan Štec, ktorý nedávno prekvapil spoluprácou s kapelou Peter Bič Project na piesni Báči Jašov.


Okrem tejto novinky zaznejú aj obľúbené piesne z jeho debutového albumu Poleťiv by'm na kraj svita (2018), no v niektorých známych skladbách z jeho repertoáru môžu fanúšikov prekvapiť nové aranžmány.

"Piesne som vybral, samozrejme, rusínske, ale siahol som aj po piesňach spoza hraníc Slovenska, ktoré sú zaujímavé melodikou a obsahom. Skúšame nové prístupy k spracovaniu tradičnej piesne, takže sa chystajú nové aranžmány so špičkovými hudobníkmi. Pripravili sme niečo v spolupráci s hudobným producentom Eddiem Stevensom z Veľkej Británie, s Ľubicou Čekovskou, s Petrom Bičom a v neposlednom rade s Dominikom Maniakom z mojej kapely Fajta. No a ďalšou novinkou je, že som niektoré piesne otextoval ja, takže som si vyskúšal aj túto polohu. Na turné však nebudú chýbať ani piesne, ktoré majú ľudia radi, takže to bude pestré a je sa na čo tešiť," dodáva spevák.

Štefan Štec sa na celom Slovensku zviditeľnil vďaka televíznej šou Zem spieva, kde sa dostal až do finále a svojím krásnym hlasom a oduševnením sa mu podarilo pre rusínske tradície nadchnúť davy ľudí. "Vôbec som nečakal, že ľudia budú na moje pesničky takto pozitívne reagovať aj za hranicami nášho regiónu. Po letných koncertoch, ktoré som mal po Slovensku, napríklad v Banskej Bystrici, či v Trenčíne sa však ukázalo, že ľudia si naše pesničky dokonca spievajú a naučili sa aj texty, čo je úplne fantastické. A v podstate aj trochu zvláštne, keďže sa snažím vyberať piesne, ktoré sú menej známe a možno aj trochu exotické. V každom prípade mám z toho brutálnu radosť," uzavrel sympatický spevák, ktorý pôsobí aj ako redaktor národnostného rusínskeho vysielania v RTVS v Košiciach.

Lístky na jeho jesenné koncerty si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Štefan Štec & Fajta TOUR Jeseň 2019:

6. 11. - Košice, Historická radnica
9. 11. - Bratislava, Ateliér Babylon
16. 11. - Prešov, Kino Scala
24. 11. - Zvolen, DK Podborová
7. 12. - Snina, Dom kultúry

Vstupenky:  

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu