Mladý talent D-Fly a Carmel Paradise sa spojili v duete Ride. Pozrite si videoklip

Po minuloročnom debutovom albume Child of Blood Diamonds sa raper Denis Vlašič alias D-Fly vracia so sériou nových singlov. Prvým z nich je spolupráca so speváčkou Carmel Paradise - dynamická novinka Ride, ktorá vyšla spolu s videoklipom z dielne vyhľadávaného režiséra Martina Mika. Ten oboch mladých umelcov zmenil na postavy z videohry.

D-Fly, ktorý sa narodil v Južnej Afrike, no od troch rokov vyrastal v slovenskej rodine, vstúpil na scénu minulý rok prostredníctvom svojho prvého albumu, resp. mixtape Child of Blood Diamonds, ktorý vydal pod ochrannými krídlami Majka Spirita a jeho vydavateľstva Spirit Music. Po dlhšej odmlke na tento rok avizuje množstvo noviniek a spoluprác, ktoré bude postupne vydávať. Prvou lastovičkou je duet so speváčkou Carmel Paradise, skladba Ride, ktorú hudobne zastrešil producent Andrej Turok a nahrali ju v štúdiu La Familia de Sangre v Pezinku.

"Príbeh tejto skladby sa začal tak, že producent Andrej Turok mi poslal hudobný podklad. Bolo to hudobne niečo úplne iné, než všetky moje doterajšie tracky, ale páčilo sa mi to. A tak som k hudbe napísal svoju rapovú časť a chýbal už len ženský vokál. Premýšľal som, ktorá speváčka má u nás naozaj dobrú angličtinu a napadla mi Carmel. Je talentovaná, má krásny hlas a páči sa mi, že si všetko píše sama. V štúdiu je ako doma, takže nahrávanie a celkovo spolupráca s ňou bola super. Máme toho obaja pred sebou ešte veľa, možno sa naše hudobné cesty ešte stretnú. Tak či tak, držím jej palce, nech zažiari čo najjasnejšie," hovorí D-Fly.


O futuristický vizuál sa postaral Martin Miko, ktorý oboch mladých umelcov premenil na postavy z videohry, ktoré pred kamerou ožívajú. Zaujímavosťou videoklipu Ride je, že je nakrútený bez jediného pohybu kamery. "Sme veľmi radi, ak nám interpret dôveruje pri tvorbe scenára a vizuálu a nebojí sa vyskúšať niečo iné. Pre videoklip Ride sme zvolili netradičný štýl kinematografie, stavili sme na statickú kameru a symetrickú kompozíciu (v klipe nie je ani jeden pohyb kamerou). Kameru mal na starosti Patrik Bora, ktorý klip obohatil o množstvo zaujímavých obrazov. Produkciu zabezpečila Lesana Kurill, ktorá bola taktiež spoluautorkou scenára," vysvetľuje režisér.

"Offline režim" postáv je vo videoklipe stvárnený pomocou bielych očných šošoviek. Tie boli spočiatku na pľaci výzvou pre Carmel. "Šošovky nenosím a nie som na ne zvyknutá, takže bolo trošku náročné si ich nasadiť a vydržať v nich celý čas. Niekoľko dní po nakrúcaní klipu som dokonca zistila, že mám na očné šošovky nejaký druh alergie. Bolo to trochu náročné, ale dalo sa to vydržať. Pre prácu treba občas pretrpieť také veci," spomína dnes už so smiechom Carmel. "Ja som na šošovky zvyknutý, takže pre mňa to bolo jednoduchšie," dodáva D-Fly.

Carmel Paradise a D-Fly, nahrávanie skladby RideCarmel Paradise a D-Fly v štúdiu La Familia de Sangre (foto: František Gažík)

Skladba Ride je o dvoch ľuďoch, ktorí chcú byť spolu, ale vedia, že by to nebol zdravý vzťah a že k sebe nepatria. Na jednej strane sa majú radi, na druhej strane si však navzájom ubližujú. "Povedal by som, že moja sloha je také ohliadnutie sa za tým, ako som v minulosti vzťahy bral plytko a v podstate som sa len hral. Aj v mojom texte hovorím, že na jednej strane by som ju mal nechať ísť a rásť, ale na druhej strane sa mi páči a chcem ju vziať niekam preč..." vysvetľuje D-Fly. 

"Páči sa mi to kontrastné posolstvo, pretože vo vzťahoch sa to často naozaj môže stať: zatiaľ čo v jednej minúte máte pocit, že by ste pre partnera urobili čokoľvek, v ďalšom okamihu s ním nechcete mať nič spoločné. Sú to dvaja ľudia, ktorých vzájomné city sú silné, ale vedia, že ak budú konať podľa svojich pocitov, môže sa to skončiť katastrofou," dodáva na margo textu Carmel, ktorá si celú spoluprácu pochvaľuje.

"Som veľmi vďačná za príležitosť spolupracovať s D-Flyom. Myslím si, že je to extrémne talentovaný umelec a dúfam, že vo svojom žánri bude úspešný. Na slovenskej hudobnej scéne momentálne nie je nikto ako on a podľa mňa prináša do našej hudby veľký štýl a energiu, ktorá sa bude ľuďom páčiť. Spoluprácu s ním som si užila, Ride je dobrý track a keďže to nie je typ skladby, aké väčšinou tvorím, bolo príjemné skúsiť niečo nové a objavovať nový zvuk a vibe," hodnotí svoju novú skúsenosť Carmel.

Kto je D-Fly?

Denis Vlašič alias D-Fly sa narodil 23. júna 1997 v juhoafrickej Pretórii. Od troch rokov žije so svojimi slovenskými rodičmi v Bratislave. Vyrástol v hudobníckej rodine. V detstve sa však najskôr začal na profesionálnej úrovni venovať športovej kariére a stal sa hokejistom v HOBA Bratislava, odkiaľ neskôr prestúpil do Slovana Bratislava.

Popri športe a štúdiu na športovom gymnáziu sa od šiestich rokov aktívne venoval hre na klavíri, spevu a od 13 rokov aj písaniu vlastných textov, až sa napokon prepracoval k rapu. V roku 2018 vydal pod hlavičkou vydavateľstva Spirit Music debutový album Child of the Blood Diamonds, z ktorého pochádza aj singel Emily.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Viac sa dozviete na oficiálnych kanáloch rapera na Facebooku a Instagrame.

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu