Štefan Štec v Bratislave predstaví aj ľudovku Duje vitor v úprave Eddieho Stevensa

Rusínsky spevák a veľký propagátor ľudovej hudby Štefan Štec sa aktuálne chystá na turné, v rámci ktorého budúci víkend zavíta i do Bratislavy. Koncert v hlavnom meste bude špeciálny z viacerých dôvodov. Ako Štefanov hosť vystúpi kapela Peter Bič Project a po prvý raz tu zaznie novinka s názvom Duje vitor. Tú upravil britský producent, manžel Jany Kirschner, Eddie Stevens.

Po veľkých minuloročných úspechoch pokračuje Štefan Štec vo svojej výnimočnej misii aj tento rok. Jeho cieľom je vyhľadávať a približovať verejnosti často už zabudnuté ľudové piesne, väčšinou rusínske. No nielen to. Dokazuje tiež, že ľudová hudba sa vynikajúco znáša s modernými žánrami. Presvedčia sa aj návštevníci jeho bratislavského koncertu, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. novembra v Ateliéri Babylon.

Platinová platňa a zaujímaví hostia

"V Bratislave bude mojim hosťom Peter Bič Project. Spoločne zahráme nejaké piesne, napríklad Báči Jašov, ale aj novinky, ktoré sme nahrali na môj pripravovaný album. Bičovci tiež zahrajú niektoré svoje skladby. Bude to teda také košické folklórno-popové zoskupenie, ktoré zavíta do Bratislavy," vraví s úsmevom Štefan Štec.

Na koncerte v Bratislave čaká návštevníkov viacero zaujímavostí. Štefan počas večera prevezme platinovú platňu za predaj svojho vlaňajšieho, vzhľadom na menšinový žáner mimoriadne úspešného albumu Poleťiv by'm na kraj svita. "Veľmi sa z tohto úspechu teším, naozaj som to nečakal. Verím, že aj nový album, ktorý vydáme koncom roka sa bude ľuďom takto páčiť. Malú ochutnávku dostanú aj v Bratislave. Po prvý raz tam zaznie i skladba Duje vitor v úprave britského producenta Eddieho Stevensa. Vlani bola atmosféra v Bratislave úžasná, dúfam, že si to zopakujeme," uzatvára spevák, prezývaný rusínsky Karel Gott.

Podľa krásnej skladby Duje vitor, ktorá vďaka Stevensovi dostala netradičný a originálny zvuk, sa Štefan Štec rozhodol nazvať aj svoj nový album, ktorý vyjde koncom roka. Ochutnávkou z neho sú práve koncerty aktuálneho turné, ktoré odštartuje už 6. novembra na jeho domácej pôde v Košiciach. Potom spevák s kapelou navštívi ďalšie štyri mestá vrátane Bratislavy. V každom meste bude mať iných hostí - okrem Petra Biča a jeho kapely sa na vystúpenie s charizmatickým spevákom s nádherným hlasom teší aj Ivan Tásler, kapela Hrdza alebo strhujúce speváčky Margetky zo Šumiaca. Lístky na koncerty si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Štefan Štec & Fajta Tour Jeseň 2019:

6. 11. - Košice, Historická radnica
9. 11. - Bratislava, Atelier Babylon
16. 11. - Prešov, Kino Scala
24. 11. - Zvolen, DK Podborová
7. 12. - Snina, Dom kultúry

Vstupenky:  

Rozhovor: Štefan Štec: Pokrivený obraz o folklóre sa dnes už trochu vyrovnáva


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Martin Krestián

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu