Peter Bič Project chystá turné. Naživo na ňom zahrá skladby z albumu Labyrint

Skupina Peter Bič Project koncom minulého roka vydala nový album Labyrint. Niektoré skladby z neho už predtým patrili medzi najhranejšie v rádiách. Okrem úspešných singlov Nedívaj sa tak, Z výšky, Láva a Čoskoro sú však na nahrávke aj ďalšie skladby, ktoré fanúšikovia oceňujú a kapele píšu, že sa nevedia dočkať, ako ich budú počuť naživo.

"Veľmi sa teším, že album Labyrint tak zarezonoval, aj keď je ešte pomerne čerstvý, pretože sme ho vydali len v novembri. Našiel si poslucháčov a ľudia nám naozaj píšu, že sa tešia na to, ako ich zahráme na koncertoch. Dokonca píšu o pesničkách, ktoré ešte singlami nie sú, ale počuli ich na albume a páčia sa. Program turné práve dávame dokopy, ešte nie je úplne hotový. Nechcem všetko prezrádzať, ale robíme ho tak, aby ľudia mali pekný zážitok. Zatiaľ môžem povedať, že tam zaznejú aj nejaké naše staršie hity," vraví líder kapely Peter Bič.

Turné odštartuje v polovici apríla v Bratislave, lístky sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk. Kapela sľubuje, že na koncertoch zaznie aj skladba k seriálu Hniezdo Poslednýkrát, ktorá tiež aktuálne rezonuje. "Je to pieseň, ktorú sme nahrali spolu s Tomášom Buranovským. Hneď po prvej časti seriálu nám ľudia písali a volali, kde sa dá vypočuť a zohnať, pretože, nie je na albume Labyrint. Zverejnili sme k nej videoklip a určite ju zahráme aj na turné," dodáva Peter Bič.


Speváčka sa na turné ukáže v novej polohe

Kapela prešla v ostatných rokoch zmenami. Pôvodnú speváčku vystriedala mladá talentovaná Košičanka Viktória Vargová, ktorej krásny hlas a nákazlivý temperament kapelu významne oživil. Aj ona si aktuálny úspech skupiny veľmi užíva.

"Spievať v kapele bolo odmalička mojím snom. Vďaka Petrovi sa mi tento sen splnil a som mu za to veľmi vďačná. Robím to, čo milujem, čo ma baví a to je úžasný pocit. Je skvelé počuť naše pesničky v rádiách a ešte krajší, keď nám ľudia píšu, že sa im pesničky páčia. Taktiež ma veľmi teší, že už nespievam sama, začal spievať aj Peter. Na novom albume máme krásne duety, na ktoré dostávame od ľudí veľmi pekné reakcie," teší sa sympatická speváčka, ktorá sa na turné ukáže aj v novej polohe. Začala sa totiž učiť hrať na trúbke.

"Inšpirovala ma k tomu moja obľúbená speváčka Julia Stone, ktorá na trúbku hrá krásne a tiež sa mi vždy páčil ten zvuk, tak som kúpila trúbku a začala sa učiť. A ako mi to ide? Neviem. Vôbec to totiž nie je také jednoduché, ako som si myslela, ale mňa to veľmi baví," dodáva Viktória.

Peter Bič Project je kapela, ktorá dokáže na koncertoch vytvoriť neopakovateľnú atmosféru. Radosť z hudby, ktorú zažívajú muzikanti, sa vždy prenesie aj na publikum. "Milujem koncertovanie, keď môžem ľuďom zahrať pesničky, ktoré poznajú z CD, z rádií a zrazu ich počujú naživo, môžu si na ne zatancovať. Koncerty sú v mojom živote podstatná vec," uzatvára Peter Bič.

Peter Bič Project - Labyrint Tour 2020:

16. 4. - Bratislava
18. 4. - Trenčín
24. 4. - Košice
25. 4. - Zvolen
6. 5. - Martin
7. 5. - Trnava

Vstupenky:  


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková. Text správy sme upravili.

Foto: Jano Štovka

Súvisiace články

Zobraziť diskusiu

blog comments powered by Disqus
Zobraziť klasickú verziu